Що вбиває наше серце

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Що вбиває наше серце

ТСН.ua

Тому, хто не хоче поповнити лави сердечників-смертників, варто знати, що добре для нашого серця.

Кожен з нас має серце, яке може кохати і щеміти, стискатися і мліти. Ми "відчуваємо серцем" і "всім серцем" любимо. Є навіть особливий день — День серця, який відзначається у всьому світі щорічно 29 вересня.

Що робимо ми для свого серця? Чи любимо ми його так, щоб йому було добре, а не тісно та боляче?

Наше серце починає працювати з перебоями зовсім непомітно.

СЕРЦЮ ПОГАНО і некомфортно в нашому тілі, коли:

 1. Високий тиск крові.
 2. Високий рівень цукру (глюкози) в крові.
 3. Високий рівень холестерину.
 4. Надмірна маса тіла.
 5. Постійний психоемоційний стрес.
 6. Пошкоджені судини (куріння, запалення в організмі).

ВІД ЧОГО МИ МОЖЕМО ПОМЕРТИ?

Найпоширеніша причина смерті у світі — це жирові відкладення на стінках артерій, які називаються атеросклеротичними бляшками.

У більшості тих, хто їсть день у день стандартну їжу (білий хліб, ковбаси-сосиски, смажену їжу, солодощі) бляшки відкладаються у коронарних артеріях — судинах, які постачають збагачену киснем кров до серця.

Процес нашарувань атеросклеротичних бляшок триває десятиліттями і з часом просвіт судин звужується так, що серце задихається без кисню — і починається стенокардія.

Коли кров, намагаючись дістатися серця, збільшує свій тиск, судина нерідко розривається, утворюється тромб, який блокує весь кровотік, і починається інфаркт, що ушкоджує або знищує все серце. Ішемічна хвороба серця — саме від неї, швидше за все, помремо ми та наші близькі.

Кожен з нас самостійно вирішує, що йому їсти і як йому жити, але тому, хто не хоче поповнити лави сердечників-смертників, варто знати, що добре для нашого серця.

ХАРЧУВАННЯ І СТИЛЬ ЖИТТЯ

ТСН.ua
 • Їжте багато зелені, кольорових овочів, бобових (якщо немає протипоказань, наприклад, запальних захворювань органів травлення), то щодня; ягід, продуктів, багатих на омега-3 жирии.
 • Не їжте і не пийте солодощі (все, що містить доданий цукор та фруктозу), а також вироби із очищеного (білого, темного/коричневого і навіть "чорного" борошна).
 • Не смажте.
 • Назавжди забудьте про трансжири (маргарини, спреди, "легкі" масла, а також продукти, де вони заховані: всіляке магазинне печиво, особливо — з кремовими прошарками, кондитерські вироби тривалого зберігання — круасани, рулети і т.д.; цукерки з помадкми, вафлі і тп).
 • Не куріть!
 • Рухайтеся! Не 30 хвилин, як рекомендцє від безнадійності ВООЗ, а 1,5 годин на день!
 • Не економте на сні!
 • Знаходьте справу до душі, закохуйтеся, живіть позитивними емоціями!

Ваше тіло і серце поступово відновиться само, якщо ви дозволите йому це зробити.

МІЙ СНІДАНОК

facebook.com/Оксана Скиталінська
 1. Зелень руколи та капусти кале (з власного городу).
 2. Помідор, цибуля біла та фіолетова, півогірка.
 3. Яйце.
 4. Каша із запарених цільнозернових вівсяних пластівців із додаванням вівсяних висівок (в пропорції 1:1).
 5. Виноград (власний).
 6. Горіхи і насіння гарбуза.
 7. Омега-3 жири в капсулах Nutrilite.

ЧОМУ ОМЕГА-3 ДОДАТКОВО?

Тому що вони є незамінними, тобто в організмі не утворюються, тому їх потрібно вживати з їжею. Осінь, зміна температури, більший ризик застуд — а омега-3 жири нормалізують роботу імунної системи. Містяться в морській жирній рибі, але не вся жирна риба, яка продається, містить достатньо омега-3. 

За даними дослідження, щоденне споживання збільшує тривалість життя в середньому на 9 роківзнижує рівень гормону стресу кортизолу, пригнічує системне запалення, що рівнозначне старінню, та є профілактикою депресій

Оригінал

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Наступна публікація