Аваков про справу Шеремета: Є факти, які потрібно оцінити

Дата публікації
Перегляди
894
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Аваков про справу Шеремета: Є факти, які потрібно оцінити

Фото: УНІАН

Винуватість чи невинуватість підозрюваних має визначити суд.

Національна поліція з прокуратурою підготували звинувачення у справі вбивства Павла Шеремета. На це звинувачення потрібно відповісти. Далі буде рішення суду, яке визначить винні або невинні троє обвинувачуваних:
Андрій Антоненко, Юлія Кузьменко, Яна Дугарь. 

Про це в ефірі програми "VIP з Наталією Мосейчук" на телеканалі "1+1" сказав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

"Як було кілька років тому, до того, як було оголошено, що є підозрювані? На якусь річницю, виходила громадськість: коли нарешті розслідування покаже, знайде вбивцю, знайде організатора і т.д.", - зазначив він.

За словами Авакова на слідство чинився немаленький тиск.

"Далі слідство отримало на руки факти. Доповіли мені, потім доповіли генеральному прокурору. Прокуратура сказала - підстав достатньо. Ми сказали - давайте ще почекаємо висновків експертів. Дочекалися. Підстав достатньо. Пред'явили. І далі включається механізм засобів масової інформації, публічного обговорення. На тлі того, що немає довіри правоохоронцям і судам", - підкреслив Аваков.

Далі, за словами міністра, акцент зміщується.

"Вже ніхто не пам'ятає першоджерела, ніхто не пам'ятає поточні аргументи слідства ... Реальний нестиковок накопичилося дуже багато. Далі - це питання віри: хто як піднесе. Або атакуючу, або захищаючу ситуацію. І ось тут повинен вступити суд, з фразою: "Ось тут ми розібралися". Нажаль, у нас так не відбувається", - продовжує Аваков.

Далі, за словами міністра, обвинувачі, слідство вела поліція, виявилися в дивному становищі. Склалося враження, що в процесі зацікавлені тільки слідчі і ніхто більше.

VIP з Наталією Мосейчук. Арсен Аваков

VIP з Наталією Мосейчук. Арсен Аваков

За словами Авакова, є факти, які потрібно оцінити. Уже кілька місяців триває суд. Це не просто суд. А суд присяжних.

"Я проти такого правосуддя, яке вирішується кількістю людей, що вийшли на вулицю. Я за те, щоб це вирішували професіонали. Національна поліція з прокуратурою підготували звинувачення. На це звинувачення потрібно відповісти. Далі буде рішення суду. Винні або невинні. Невинні - значить, помилилося звинувачення. Є процедура прийняття відповідних санкцій. Якщо винні - вони повинні понести покарання. Я найменше хочу, щоб це було рішення, яке ігнорує факти", - резюмував він.

Нагадаємо, що Шевченківський районний суд Києва продовжив розгляд справи про вбивство журналіста Павла Шеремета стосовно трьох обвинувачуваних —  Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко, Яни Дугарь. 

Нагадаємо:

  • 12 грудня 2019 року Нацполіція повідомила, що затримала фігурантів вбивства журналіста Шеремета. Підозрюваних шукали понад 2,5 року. Правоохоронці підозрюють в убивстві військового й волонтера Андрія Антоненка (відомого також як рок-музикант Riffmaster) і хірургиню дитячої лікарні Юлію Кузьменко. Третя підозрювана у справі — військова Яна Дугарь.
  • Андрія Антоненка спочатку звинуватили в організації вбивства журналіста, пізніше організаторами назвали "невстановлених осіб".
  • 21 травня 2020-го стало відомо, що підозрюваним змінили підозри. Антоненка тепер називають виконавцем злочину, як і Кузьменко, а Дугарь — спільниця.
  • Водночас громадські активісти, спільнота ветеранів АТО, волонтерів і, зокрема, Міністерство у справах ветеранів заявляють про непричетність усіх трьох до цього злочину. Зокрема, вони публікують низку доказів, що суперечать версії слідства.

Основні тези з інтерв'ю з Арсеном Аваковим можна почитати тут.

Як планували вбивство Шеремета. Інтерв'ю з колишнім білоруським спецпризначенцем Ігорем Макаром

Як планували вбивство Шеремета. Інтерв'ю з колишнім білоруським спецпризначенцем Ігорем Макаром

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
894
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація