Майбутні держслужбовці вперше складали іспит з української мови

Майбутні держслужбовці вперше складали іспит з української мови

Це іспит для осіб, які зобов'язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків.

Хочеться працювати на державу - мусиш знати державну мову. Сьогодні кандидати на посади держслужбовців уперше складали іспит на рівень володіння українською мовою. Далі взяти участь у конкурсі зможуть лише ті, хто підтвердять, що українською володіють вільно.

Числівники, іншомовні слова чи кальки з російської. Що з цього претендентам на посади дається найважче - у матеріалі ТСН.19:30.

У пані Орисі не замовкає телефон. Сьогодні день, до якого в Національній комісії зі стандартів державної мови довго готувалися. Це початок епохи чиновників, які мають заговорити українською без помилок. 

Не минуло й пів години від початку іспиту, як стався технічний збій. Система мала б витримати до чотирьох сотень людей за одну сесію. Сьогодні таких було 56. Вирішили цю проблему швидко, але частину завдань учасники мусили робити спочатку. Сам іспит складається з двох частин: письмової - де потрібно пройти тест і написати текст, та усної. На виконання обох є дві години. І таких сесій щодня буде три. Поки одні з аудиторії вже виходять - інші тільки збираються зайти. 

Відтепер цей іспит складатимуть усі, хто хоче обійняти державну посаду. Майбутній чиновник повинен розмовляти українською чітко, логічно й що не менш важливо - грамотно. Ахіллесова п'ята чиновників - розповідають у комісії - пасивні конструкції. 

Тож тепер працювати на державу зможуть лише ті, хто державною мовою володіє вільно на високому або достатньому рівнях.

Новини України: кандидати на держпосади уперше складали іспит з української – з чим були труднощі

Новини України: кандидати на держпосади уперше складали іспит з української – з чим були труднощі

Нагадаємо, чому закон про мову визнали конституційним лише зараз. Законопроєкт про функціонування української мови як державної парламент ухвалив ще два роки тому, проте депутати, переважно з опозиційного блоку, стверджували, що мовний закон спрямований на дискримінацію російської та інших мов нацменшин, а також утиск громадян за мовною ознакою.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація