З українським COVID-сертифікатом до Європи: кореспондентка ТСН проводить експеримент

Дата публікації
Перегляди
1423
Поділитись:
WhatsApp
Viber
З українським COVID-сертифікатом до Європи: кореспондентка ТСН проводить експеримент

Фото: ТСН

Вона має негативний ПЛР-тест на коронавірус і документ про вакцинацію двома дозами AstraZeneca.

Чи пускають до Європи із українським сертифікатом про вакцинацію: ТСН вирішила провести експеримент. Кореспондентка Яна Слєсарчук має на меті потрапити до Франції зі свіжим негативним ПЛР-тестом, сертифікатом про вакцинацію і квитком до Парижа.

Про експеримент розповіла кореспондентка у ТСН.Ранок 1 липня. 

До "Борисполя" вона приїхала з посадковим талоном до Парижа в телефоні, попередньо пересвідчившись на спеціальному сайті МЗС України, створеному для подорожувальників, що виконує усі умови для в'їзду до Франції. "Якщо людина має свідотство про вакцинацію однією з вакцин, затверджених до використання у Франції, то вона може відвідувати Францію", - пояснив речник відомства Олег Ніколенко. 

В ЄС та, зокрема, у Франції визнані тільки чотири вакцини проти коронавірусу: Pfizer, Moderna, AstraZeneca та Johnson & Johnson. Україна перебуває у помаранчевій зоні, тому для безперешкодного туристичного в'їзду треба показати свідоцтво про вакцинацію. Інакше пустять лише за дуже поважної причини, а також з обов'язковою умовою сидіти тиждень на карантині.

Експеримент ТСН: чи відкрита Європа для українського туриста з сертифікатом про вакцинацію

Експеримент ТСН: чи відкрита Європа для українського туриста з сертифікатом про вакцинацію

Кореспондентка прищепилася двічі AstraZeneca, але різних виробників. Має документальне підтвердження. Перше щеплення індійське, друге - південнокорейське. Але в міжнародному сертифікаті, який можуть видати українцям сімейні лікарі за два тижні після другого щеплення, чітко прописано біля обох препаратів: AstraZeneca.

Тим часом на сайті МЗС попереджають: "На жаль, французька сторона поки не анонсувала формат підтвердження так званого "санітарного паспорта". Ми сподіваємося, що ближчим часом його форма буде представлена громадськості".

Зараз у Європі такий період, кажуть в МЗС, коли певності майже ні в кого немає. Тому точно вони можуть говорити лише за ті країни, з якими самі підписали двосторонні угоди про визнання. "Міністерство закордонних справ зараз працює з країнами щодо укладення домовленості про визнання сертифікатів свідоцтв про вакцинацію. Громадяни україни, які вакциновані і мають свідоцтво про вакцинацію, можуть подорожувати до Угорщини та Молдови. Працюємо ще з низкою країн. Зокрема з Грузією", - каже речник відомства.

Експеримент ТСН: на паспортному контролі оптимістично спрогнозували подорож з COVID-сертифікатом

Експеримент ТСН: на паспортному контролі оптимістично спрогнозували подорож з COVID-сертифікатом

На французьскому сайті є перелік усіх визнаних країною вакцин. Біля назви AstraZeneca у дужечках стоїть ще одна назва: Vaxzevria - це окрема торгова марка AstraZeneca, яку виробляють у Європі. 

У залі очікування митник на паспортному контролі оптимістично сказав, що до Парижа повинні пустити, адже це ж ліцензована AstraZeneca.

Утім, у МОЗ кажуть: поки що щеплених індійською AstraZeneca - себто CoviShield в Європі не чекають. "Питання є неузгодженим. Але мені здається, що питання щодо CoviShield і CoronaVac буде узгоджене. Оскільки велика кількість людей в світі ним вакцинувалася", - пояснив заступник міністра охорони здоров'я Ярослав Кучер. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
1423
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація