Нобелівська премія 2010 року

Нобелівську премію миру цього року присудили китайському правозахиснику Лю Сяобо, який зараз перебуває у в'язниці.

У Швеції завершився 109-й Нобелівський тиждень, під час якого було вручено премії з фізіології і медицини, з літератури, з хімії та з фізики, а також Нобелівську премію миру 2010.

Лауреати Нобелівської премії 2010 року отримують найнижчі в реальному вияві преміальні за минуле десятиліття, оскільки, внаслідок фінансової кризи 2008 року, Нобелівський фонд втратив 22% своїх активів, вкладених у різні цінні папери на світових фондових ринках і нерухомість.

Цього року лауреатом Нобелівської премії з фізіології і медицини став британський вчений Роберт Едвардс "за розробку методу запліднення людських яйцеклітин in vitro (у пробірці), медичного досягнення, яке представляє зміну парадигми у лікуванні багатьох типів безпліддя". Нобелівську премію в галузі хімії присудили вченим Річарду Хеку, Їй-Ичі Негіші і Акіро Сузукі за роботи по створенню паладієвого каталізатора в органічному синтезі. В області фізики нобелівськими лауреатами стали двоє вихідців з Росії Костянтин Новосьолов та Андрій Гейм за свої роботи зі створення графена. А Нобелівську премію з літератури отримав перуанський прозаїк і драматург, публіцист, політичний діяч Маріо Варгас Льоса. Нобелівськими лауреатами з економіки стали троє вчених, які займалися вивченням ринків: Пітер Даймонд, Дейл Мортенсен і Крістофер Пісарідіс.

Лауреатом Нобелівської премії миру став китайський правозахисник Лю Сяобо, який зараз перебуває у в'язниці. Нобелівський комітет присудив йому премію за "тривалу ненасильницьку боротьбу за фундаментальні права людини в Китаї".

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Нобелівський тиждень
Наступна публікація