Нобелівська премія цього року - найменша за десятиріччя

Внаслідок фінансової кризи 2008 року Нобелівський фонд втратив 22% своїх активів. Лауреати 2010 року отримують найнижчі преміальні за минуле десятиліття.

Лауреати Нобелівської премії 2010 року отримують найнижчі в реальному вияві преміальні за минуле десятиліття.

Нагородний фонд найпрестижнішої наукової премії в шести номінаціях залишається на колишньому рівні в 10 мільйонів шведських крон (1,5 мільйона доларів) з 2001 року у зв'язку з фінансовою ситуацією.

Внаслідок фінансової кризи 2008 року Нобелівський фонд втратив 22% своїх активів, вкладених у різні цінні папери на світових фондових ринках і нерухомість. Хоча за останні кілька років нобелівські фінансисти частково відновили свої втрати, кошти фонду в розмірі 3,11 мільярда крон на кінець минулого року - у вартісному вияві на третину менше, ніж десятиліття тому.

Найгіршим роком для преміальних став 1919-й, коли їхні розміри впали до 2,2 мільйона крон - з 7,9 мільйона крон, встановлених у стартовий 1901 рік.

За словами виконавчого директора Нобелівського фонду, зараз фінанси у гарному стані, і активи вдвічі перевищують початкові преміальні кошти Нобеля. Це забезпечено зміцненням курсу шведської крони і низкою заходів щодо зниження ризику інвестування.

Нагадаємо, у Швеції триває нобелівський тиждень. Вже були оголошені перші лауреати. В області медицини і фізіології нагороди удостоєний 85-річний професор Роберт Едвардс за створення методу штучного запліднення.

А Нобель з фізики отримали Андрій Гейм і Костянтин Новосьолов - уродженці Росії, які зараз працюють у Великобританії. Вони створили найтонший в світі вуглецевий матеріал - графен.

Читайте також:

Росіяни отримали Нобеля з фізики за створення наноматеріалу

Нобеля з медицини отримав автор технології "зачаття у пробірці"

У Швеції відкривається Нобелівський тиждень

Шнобелівські премії-2010: за вивчення орального сексу і шкарпеток

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: