Оголошено володарів Нобелівської премії з економіки

Нобелівський тиждень цьогоріч закінчився. Останніми нагороджували лауреатів премії з економіки.

Нобелівська премія 2010 року_1
AFP
Нобелівська премія 2010 року
11 жовтня стали відомі імена нобелівських лауреатів з економіки. Її отримали троє вчених, які займалися вивченням ринків. Ними стали Пітер Даймонд, Дейл Мортенсен і Крістофер Пісарідіс.

Нагадаємо, Норвезький нобелівський комітет присудив премію миру за 2010 рік китайському правозахиснику Лю Сяобо. В Осло заявили, що премія присуджена за "тривалу ненасильницьку боротьбу за фундаментальні права людини в Китаї".

4 жовтня був оголошений лауреат Нобелівської премії з фізіології і медицини. Ним став британський вчений Роберт Едвардс "за розробку методу запліднення людських яйцеклітин in vitro (у пробірці), медичного досягнення, яке представляє зміну парадигми у лікуванні багатьох типів безпліддя".

Нобелівську премію в галузі хімії присудили вченим Річарду Хеку, їй-ичі Негіші і Акіро Сузукі за роботи по створенню паладієвого каталізатора в органічному синтезі.

В області фізики нобелівськими лауреатами стали двоє вихідців з Росії Костянтин Новосьолов та Андрій Гейм за свої роботи зі створення графена.

Нобелівську премію з літератури в 2010 році отримав перуанський прозаїк і драматург, публіцист, політичний діяч Маріо Варгас Льоса.

Читайте також:

Нобелівська премія 2010 року

Нобелівський комітет обіцяє сюрприз при виборі лауреата премії миру

Нобеля з літератури отримав перуанський письменник

Нобелівську премію з хімії вручили за новий метод побудови молекул

Росіяни отримали Нобеля з фізики за створення наноматеріалу

Нобеля з медицини отримав автор технології "зачаття у пробірці"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: