Нобелівську премію з хімії вручили за новий метод побудови молекул

Нобеля з хімії у 2010 році отримали двоє вчених зі США та один з Японії за створення паладієвого каталізатора в органічному синтезі.

Нобелівську премію з хімії у 2010 році отримали професор Річард Хекк з університету штату Делавер (США), професору Ей-ічі Негіші з університету Вест-Лафайєтт (США) і професору Акіра Сузукі з університету Хоккайдо (Японія).

Нобелівський комітет визнав заслуги цих дослідників у галузі органічного синтезу. Вчені розробили нові методи зв'язування атомів вуглецю при побудові складних молекул у присутності паладієвого каталізатора. Це дослідження може бути корисно для нових розробок у галузі медицини, електроніки та сільському господарстві.

Нагадаємо, у Швеції триває нобелівський тиждень. Вже були оголошені перші лауреати - в області медицини і фізіології нагороди удостоєний 85-річний професор Роберт Едвардс за створення методу штучного запліднення.

А Нобель з фізики отримали Андрій Гейм і Костянтин Новосьолов - уродженці Росії, які зараз працюють у Великобританії. Вони створили найтонший в світі вуглецевий матеріал - графен.

Читайте також:

Нобелівська премія цього року - найменша за десятиріччя

Росіяни отримали Нобеля з фізики за створення наноматеріалу

Нобеля з медицини отримав автор технології "зачаття у пробірці"

У Швеції відкривається Нобелівський тиждень

ВідеоНобелівську премію з хімії вручили за новий метод побудови молекул

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: