Рішення про екстрадицію Поланскі ухвалять найближчим часом

Рішення про екстрадицію Поланскі ухвалять найближчим часом

Роман Поланскі / Фото: AFP

Польського режисера, якого звинувачують у інтимному зв'язку із неповнолітньою дівчиною, можуть найближчим часом екстрадитувати до США.

Міністерство юстиції Швейцарії ухвалить рішення за запитом США про екстрадицію знаменитого режисера Романа Поланскі вже найближчим часом.

Поланскі, який має подвійне - польське та французьке - громадянство, раніше був звинувачений в тому, що в 1977 році вступив в інтимний зв'язок з Самантою Геймер, якій у той час було 13 років. У 1978 році режисер залишив США, щоб уникнути тюремного ув'язнення. Поланскі був заарештований у Швейцарії 26 вересня 2009 року, коли приїхав на кінофестиваль в Цюріх, де йому повинні були вручати нагороду за внесок у розвиток світового кінематографа.

Наприкінці квітня 2010 суд Лос-Анджелеса відхилив апеляцію адвокатів Поланскі про проведення судового розгляду в його відсутність, а також черговий позов потерпілої сторони - Саманти Геймер - з проханням припинити судовий розгляд.

За попередніми прогнозами, 76-річному режисерові загрожує дворічний термін тюремного ув'язнення, який, як заявляє захист, Поланскі вже "відсидів" - спочатку в швейцарській в'язниці, звідки він був випущений під заставу в 4,5 мільйона доларів, а потім під домашнім арештом.

Читайте також:

США наполягають на екстрадиції Поланскі

Адвокати Поланскі намагаються перешкодити його екстрадиції

Поланскі можуть екстрадувати до США

Повʼязані теми:

Наступна публікація