У США вручили головну телевізійну премію року

Кращою американською мелодрамою на ТБ став серіал "Божевільні" про рекламників 60-х років, а кращими акторами - Брайан Кренстон, Аарон Пол, Джим Парсонс та Аль Пачіно.

Премію Еммі отримав і Аль Пачіно / Фото: Los Angeles Times
У лос-анджелеському Nokia Theatre відбулася 62-а церемонія вручення головної американської телевізійної премії "Еммі", що присуджується Національною академією телевізійних мистецтв і наук.

Нагороди в головних номінаціях приблизно порівну розподілили між собою фільми і серіали, що виходять на широкомовних і кабельних телеканалах.

Серед останніх свій "золотий" статус підтвердив канал AMC, що три роки тому прорвався в компанію великих гравців зі своєю багатосерійної драмою "Божевільні" (Mad Men), що розповідає про життя нью-йоркських рекламників 60-х рр.. минулого століття. У цьому році "Божевільні" вже втретє були названі кращою теледрамою на американському телебаченні. Варто відзначити, що головний телесеріал AMC перед врученням був абсолютним чемпіоном за кількістю номінацій - у нього їх було 18.

У категорії "Кращий комедійний серіал" обійшлося не без несподіванок - серіалу "30 Rock", що розповідає про зйомки щоденного "живого" шоу на телеканалі NBC, не вдалося завоювати "Еммі" в четвертий раз підряд. Кращою телекомедією був оголошений серіал-новачок "Сучасна сім'я" (Modern Family), що з'явився в ефірі широкомовного телеканалу ABC у вересні минулого року.

Кращим мінісеріалом академіки назвали десятисерійну військову драму "Тихий океан" (The Pacific), показану кабельним телеканалом HBO навесні цього року. Враховуючи, що продюсерами серіалу, який розповідає про події, що відбувалися на тихоокеанському театрі воєнних дій у ході Другої світової війни, були такі гранди, як Стівен Спілберг і Том Хенкс, в його успіху мало хто сумнівався.

Серіалам вже згадуваного вище AMC вдалося домогтися відносно непоганих результатів і в акторських номінаціях. Хоча з команди "Божевільні" нікому статуеток не дісталося, одразу дві нагороди виграла теледрама "Breaking Bad" (приблизний переклад - "У всі тяжкі"), що розповідає про хворого на рак вчителя хімії, який намагається забезпечити фінансовий добробут за допомогою наркоторгівлі. Премії отримали виконавець головної ролі Брайан Кренстон та Аарон Пол, який виконує одну з ролей другого плану.

Кращим виконавцем головної ролі в комедійному серіалі був оголошений Джим Парсонс, який грає ексцентричного фізика Шелдона Купера в ситкомі "Теорія великого вибуху" (The Big Bang Theory), що виходить на телеканалі CBS. Парсонс номінується на "Еммі" вже третій рік поспіль, проте досі його роботу телеакадеміки увагою обходили.

З індивідуальних номінацій варто згадати і нагороду, якої був удостоєний ветеран Голлівуду Аль Пачіно. Свою статуетку легендарний актор отримав за виконання ролі Джека Геворкяна, відомого фахівця з забороненої в США евтаназії, в біографічному фільмі "Ви не знаєте Джека" (You Don't Know Jack).

Нагадаємо, 21 серпня у Лос-Анджелесі пройшла церемонія вручення американської телевізійної премії "Еммі" в категорії "креативне мистецтво".

Премію отримали актриси Бетті Уайт і Анн-Маргріт, а також актори Ніл Патрік Харріс і Джон Літгоу.

Читайте також:

Зірки телесеріалів отримали нагороди "Еммі"

Роберта Паттінсона визнали кумиром підлітків

Український гітарист отримав престижну американську премію

Названо номінантів на премію "Еммі"

Повʼязані теми:

Наступна публікація