У Білорусі заборонили "ДДТ" і "Ляпіс Трубецкой", але влада це спростовує

У Білорусі заборонили "ДДТ" і "Ляпіс Трубецкой", але влада це спростовує

Сергій Міхалок, гурт "Ляпіс Трубецкой"

В Інтернеті з'явилась інформація про те, що білоруська влада створила "чорний список" артистів, яким оголошено інформаційний бойкот.

Білоруська влада спустила в ЗМІ "чорний список" діячів мистецтва і творчих колективів, які не повинні згадуватися або транслюватися на телеканалах, радіостанціях та інших мас-медіа. Офіційні особи спростували цю інформацію і назвали її провокацією.

Нібито спущений "згори" папір носить "неофіційний характер" і не має ні вихідних даних, ні підпису. Крім офіційних мас-медіа, негласне розпорядження надійшло і на FM-радіостанції. У деяких ЗМІ "чорні списки" нібито діють вже з понеділка, 28 лютого.

У передбачуваний "стоп-лист" потрапили групи "ДДТ", "Наив", "Тараканы" (вони підписали звернення до влади Білорусі із закликом відпустити всіх затриманих під час акції протесту 19 грудня), письменники Андрій Бітов, Борис Васильєв, Віктор Єрофєєв, Леонід Жуховицький, Едуард Успенський (вони звернулися до білоруської влади з вимогою звільнити Володимира Некляєва і припинити репресії проти опозиції).

Серед "неформатних" - білоруські групи "Ляпіс Трубецкой", "Палац", "Крама", "N.R.M.", "Нейро-Дюбель", "Крамбамбуля", "Нака", Змітер Войтюшкевич, драматург Андрій Курейчик, колектив напівпідпільно "Свободного театру" на чолі з Миколою Халезіним і Наталією Колядою, письменниця Ольга Іпатова, Народна артистка Білорусі Зінаїда Бондаренко, члени Ради білоруської інтелігенції поети Геннадій Буравкін, Сергій Законников, Анатолій Вертинський, художники Микола Купава, Олексій Марочкін, драматург Володимир Халіп, кінорежисери Юрій Хащеватський, Володимир Колос.

Крім того, тепер слухачі білоруських радіостанцій не почують композицій британських музикантів Нілу Теннанта і Pet Shop Boys, груп Tru Thoughts, Wah Wah 45, 7 Samurai. Читачі державних газет і журналів не прочитають про знаменитого британського драматурга Тома Стоппарда. Глядачі державних телеканалів не побачать фільми за участю голлівудських зірок Кевіна Клайна, Семюела Веста, Джуда Ло, Кевіна Спейсі та ін. Всі вони взяли участь у "Глобальній артистичній кампанії солідарності з Білоруссю", яка була ініційована "Свободним театром" на знак протесту проти репресій, спрямованих на представників опозиції та громадянського суспільства після президентських виборів - 2010.

Юрій Шевчук, гурт ДДТ
Зовсім нещодавно, з 2005 по 2007 рік, в Білорусі існували негласні "чорні списки", які, по суті, забороняли публічну діяльність найбільш відомих рок-груп на чолі з "N.R.M.", "Крама", "Палац", "Нейро-Дюбель".

Зі свого боку, міністр інформації Білорусі Олег Пролесковський назвав повідомлення про "чорний список" "безсовісною провокацією".

Міністр додав: "Деяким діячам культури, чиї прізвища перебувають у так званому списку, про існування якого повідомили опозиційні Інтернет-ресурси, я раніше надавав підтримку як державний чиновник".

У свою чергу перший заступник міністра культури Білорусі Володимир Карачевський також спростував інформацію про існування даного списку. "Я не знаю про такий список", - заявив Карачевський.

Читайте також:

Шевчук відмовився стати президентом Росії: країна ще не готова

Мєдвєдєв заявив, що знає, хто такий Шевчук - на відміну від Путіна

Шевчук зазначив, що говорити з Путіним можна і без "тремтіння колін"

Повʼязані теми:

Наступна публікація