Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Блокада Донбасу коштувала Україні одного відсотка зростання ВВП - Порошенко

Блокада Донбасу коштувала Україні одного відсотка зростання ВВП - Порошенко

Блокада принесла до 2,5 мільярда доларів США чистих втрат у торговому балансі.

Наслідком економічної блокади Донбасу стало недоотримання Україною близько одного відсотка зростання ВВП, яке становитиме за підсумками 2017 року понад два відсотки.

У цьому запевнив президент України Петро Порошенко у своїй колонці для спеціального випуску журналів "Новое время" та The Economist "Світ у 2018", що була опублікована в суботу, 6 січня.

Відео Гройсман заявив, що економічна блокада Донбасу загрожує Україні руйнівними наслідками

Він також повідомив, що, за оцінками Національного банку України, "ініційована ура-патріотами економічна блокада Донбасу принесла до 2,5 мільярда доларів США чистих втрат у торговому балансі" країни та спровокувала стагнацію в промисловості.

У колонці Порошенко розповів і про свої ініціативи для покращення інвестиційного клімату. Зокрема, він запропонував замість податку на прибуток підприємств ввести податок на виведений капітал.

"Це вивільнить кошти на розвиток бізнесу, оскільки оподаткування торкнеться лише тієї частини прибутку, яка не спрямована на розширення чи створення виробництв. Маю надію, що цю новацію запустимо з 1 січня 2019 року", - зазначив Порошенко.

Також він закликав уряд подовжити мораторій на перевірку малого і середнього бізнесу. "Великий бізнес і найбагатші громадяни пережили кризу завдяки запасу міцності, накопиченому в попередні роки. Найбідніших держава підстрахувала субсидіями. А от середній клас за все заплатив сам із власної кишені", - зауважив президент України.

Він нагадав, що в Україні має запрацювати Державне бюро фінансових розслідувань, яке займатиметься протидією злочинності у сфері економіки і фінансів.

В якості стратегічної мети розвитку країни Петро Порошенко знову вказав членство в Євросоюзі та вступ до НАТО, зауваживши однак, що це - "перспектива явно не 2018 року".

Нагадаємо, на початку 2017 року активісти влаштували залізничну блокаду на Донбасі. Вони не пропускали поїзди з вугіллям із контрольованих бойовиками територій, бо вважали неприпустимою торгівлю з окупантами. Їхня вимога — не тільки зупинити торгівлю, а й офіційно закріпити за територіями, що їх контролює агресор, статус окупованих. 

15 березня 2017 року відбулося екстрене засідання РНБО, яке стало кульмінацією напруженої ситуації з блокуванням ОРДЛО. Рада нацбезпеки ухвалила рішення припинити торгівлю і транспортне сполучення з окупованими територіями

Президент України Петро Порошенко заявив, що організаторам блокади торгівлі з окупованим Донбасом не потрібні були переговори щодо контролю переміщення товарів, а лише піар. На його думку, блокада створила підґрунтя не лише для захоплення українських приватних та державних підприємств, а й виправдання їхньої передачі олігархам-втікачам або російським олігархам.

Пізніше міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив про те, що можливі втрати української економіки від блокади торгівлі з окупованими територіями Донеччини та Луганщини оцінюють в 1,3% ВВП. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції