Цьогоріч Росія виявилась лідером імпорту вугілля до України - ЗМІ

РФ імпортувала до України понад половину від загального об'єму імпорту вугілля.

У першому кварталі 2017 року Росія імпортувала до України 221 тисячу тонн вугілля при загальному обсязі імпорту 413 тисяч тонн.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на власне джерело в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості.

Зазначається, що за перші три місця цього року Україна отримала від Росії - 221,6 тис. тонн вугілля, Польщі - 118,9 тис. тонн, а від ПАР - 72,9 тис. тонн.

Тож, запаси вугілля на складах ТЕС і ТЕЦ України протягом березня зросли на 5,2%  і вже 1 квітня склали 1,9 млн тонн.

Запаси вугілля на складах електростанцій до 1 квітня 2017 року виявилися на 27,3% менше, ніж на 1 квітня минулого року, а мазуту - на 32%.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Володимир Гройсман вважає, що через дефіцит вугілля антрацитної групи Україна має його імпортувати з різних країн, за винятком Росії, бо вона є країною-агресором. Гройсман зауважив, що Україна вже 501 день не імпортує російський газ і веде роботи з переобладнання ТЕС, які працюють на дефіцитному вугіллі. Ці станції, за словами глави уряду, переведуть на вугілля газових марок, яке видобувається в Україні. 

11 квітня компанія Ахметова призупинила роботу ще однієї ТЕС. Зокрема, на Дніпропетровщині відсьогодні призупинила роботу Криворізька теплоелектростанція, що входить до холдингу ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова. Таким чином на підприємстві хочуть зекономити вугілля та накопичити його до літа. 

Це вже четверта ТЕС, яка за останній тиждень призупинила роботу. 5 квітня Придніпровська ТЕС (місто Дніпро, ДТЕК) і Трипільська ТЕС (Українка на Київщині, "Центренерго") припинили виробництво електроенергії задля економії антрацитового вугілля, 7 квітня - Зміївська ТЕС (найбільша електростанція на Харківщині, "Центренерго"). В "Укренерго" раніше заявили, що нічого страшного в зупинці немає. 

Залиште свій коментар