Допомога Вашингтона для України може сягнути до 700 мільйонів доларів  – посол у США

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За словами Єльченка, 250 мільйонів вже виділено.

Посол України в Сполучених Штатат Америки Володимир Єльченко заявив, що США може виділити Україні до 700 мільйонів доларів допомоги. 

Про це він сказав 14 січня під час брифінгу, передає кореспондентка ТСН Яна Слєсарчук.

Посол зазначив, що 250 млн доларів вже виділено, ще 50 млн доларів виділять в разі виконання певних умов при виконанні першої частини і ще майже 50 млн - залишки попередніх років.

"Загалом на 2020 рік передбачено виділення на суму 250 млн доларів з боку Пентагону і ще майже 450 млн доларів по лінії Держдепу США - це вже економічна допомога. Все у нас виходить, що загальна допомога з боку США 698 млн доларів і чисто військова допомога - 365 млн доларів, - сказав Єльченко.

Нагадаємо, у США остаточно визначилися з оборонним бюджетом Сполучених Штатів Америки на 2020-й рік. Документ отримав підтримку обох палат парламенту та був надісланий на підпис президенту країни. Проєкт оборонного бюджету був схвалений 17 грудня. Він передбачає підтримку України у розмірі 300 млн доларів та санкції проти російських газопроводів. Також у кошторисі передбачено виділення додаткових $ 734,3 мільйонів на заходи щодо стримування Росії у військовій сфері.

Відео Україна та США підписали нову угоду про постачання "Джавелінів" для української армії

Американці зазначають, що це перший масштабний контракт прямих закупівель озброєнь між країнами. Про суму контракту наразі не говорять. Та два місяці тому адміністрація США дозволила продаж Україні 150 ракет та 10 пускових установок до них на суму трохи більше 39 мільйонів доларів.

Україна та США підписали нову угоду про постачання "Джавелінів" для української армії

Залиште свій коментар

Вибір редакції