ДТЕК Ахметова має план з лобіювання інтересів у держорганах - ЗМІ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Частина плану вже нібито реалізована.

Компанія ДТЕК Рината Ахметова має план виведення компанії з кризи через лобіювання інтересів у державних органах. Частина плану стосовно обмеження імпорту електроенергії, преференцій для "зеленої" енергетики - вже реалізована.

Про це йдеться у матеріалі ЕП з посиланням на документ, який опинився у розпорядженні редакції.

Існування такого "плану" виданню підтвердили і співрозмовники в ДТЕК. Прізвищ прем'єра і тимчасового міністра енергетики в документах немає, але усе зводиться до назв відомств, через які необхідно провести зазначені рішення. У переліку – НКРЕКП, "Укренерго", Кабінет міністрів та Антимонопольний комітет.

"В Україні в різних відомствах на різних позиціях працюють люди "на зарплатах" у великих фінансово-промислових груп, які лобіюють необхідні рішення. Це давно не новина і нікого не дивує", – каже співрозмовник.

Один з ключових пунктів плану нібито – обмеження імпорту електроенергії з РФ і Білорусі. Документ також передбачає два варіанти досягнення цілі: через ухвалення постанови Кабміну або через рішення Нацкомісії з регулювання тарифів.

У підсумку в березні уряд запровадив спеціальне мито на імпорт електроенергії та вугілля з Росії в розмірі 65%, а у квітні НКРЕКП зупинила імпорт електроенергії з РФ та Білорусі.

Окрім цього, лобістам ДТЕК у владі вдалося домогтися:

  • перегляду енергетичного балансу на користь "ахметівських" ТЕЦ і зеленої генерації
  • підвищення у три рази верхньої межі ціни, за якою "гарантований покупець" може виставляти на продаж "зелену" електроенергію

Якщо вірити документам, то серед планів ДТЕК на найближчий час – розширення "прайс-кепів" на ринку "на добу наперед" та на балансуючому ринку.

Окремо в "плані" наголошується на важливості захисту "ДТЕК Західенерго" у справі АМКУ про порушення антимонопольного законодавства в межах так званого Бурштинського енергетичного острова.

Відео Енергетична криза: депутати просять президента та уряд не відключати блоки на українських АЕС

Енергетична криза. Майже 100 депутатів просять президента та уряд не відключати блоки на українських АЕС. Атомна енергія, мовляв, найдешевша. А Україна уже має дорожчу, аніж у Франції чи Німеччині електроенергію для промисловості. А із закриттям станцій тарифи можуть зрости і для населення.  

Енергетична криза: депутати просять президента та уряд не відключати блоки на українських АЕС

Залиште свій коментар

Вибір редакції