Кабмін не захотів захистити населення від довгобудів

Кабмін не захотів захистити населення від довгобудів

Кабмін не захотів захистити населення від довгобудів / Фото: Сегодня

Мінрегіонбуд відмовилося ввести будівельний збір для штрафників в розмірі від 1% до 5,5% від вартості об'єкта незавершеного будівництва.

Забудовників, які затягують здачу в експлуатацію недобудованих будинків, не будуть штрафувати, повідомили в прес-службі міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.

Мінрегіон відмовилося від своєї ініціативи - ввести будівельний збір для штрафників в розмірі від 1% до 5,5% від вартості об'єкта незавершеного будівництва. Це пов'язано з тим, що ідею не підтримали ні в одному з профільних урядових відомств, пише Дело.

У Держкомпідприємництва відмовили Міністерству регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ в узгодженні відповідного законопроекту "Про стимулювання власників (замовників) завершувати будівництво об'єктів незавершеного будівництва або їх продаж".

Передбачалося, що девелопер, який перевищить проектний термін будівництва більш ніж на 6 місяців - до 2 років, з 2013 р буде щоквартально сплачувати до місцевого бюджету збір у розмірі 1% вартості замороженого об'єкта. Ставку в 2% в міністерстві обіцяли стягувати при затягуванні здачі об'єкта в експлуатацію на 4 роки, 3% - 6 років, 4% - 8 років, 5% - 10 років, 5,5% - понад 10 років.

У Держкомпідприємництва ініціативу щодо введення збору назвали штрафними санкціями, що збільшують фінансове навантаження на забудовників. До того ж у країнах ЄС за зрив терміну здачі будинків в експлуатацію не стягуються такі збори.

Читайте також:

Кредити на квартири можуть різко подорожчати

Київ потрапив до сотні найкращих міст Європи для інвестицій в нерухомість

У разі повторення кризи ціни на квартири різко підскочать

У Києві подорожчало найдешевше житло

Вартість квартир у "хрущовках" та новобудовах практично зрівнялася

Квартиру в Києві можна купити за 15 тисяч доларів

Квартири у столиці дешевшатимуть ще протягом двох років

Киянам треба 39 років відкладати зарплату, щоб купити квартиру у столиці

Повʼязані теми:

Наступна публікація