Меркель і Саркозі знову висунули Греції умови по кредитуванню

Греція не отримає новий транш без рішучих заходів - Саркозі і Меркель.

Президент Франції Ніколя Саркозі і канцлер Німеччини Ангела Меркель подзвонили в суботу новому прем'єр-міністрові Греції Лукасу Пападімосу і підкреслили необхідність дотримання домовленостей про кредитування країни, повідомив Єлісейський палац.

"Виплата наступного траншу допомоги не може відбутися без рішучого кроку в цьому напрямку", - йдеться в повідомленні.

ЄС і МВФ затримують виплату Афінам 8-мільярдного траншу, який мав надійти ще у вересні, так що країну відділяють від дефолту лише кілька тижнів. Греція зобов'язалася на саміті 27 жовтня реалізувати багаторічну програму жорсткої економії в обмін на списання частини боргу і подальше фінансування. Невдала ініціатива прем'єра Йоргоса Папандреу провести референдум за даними рішеннями призвела до падіння уряду в Греції та формування коаліційного уряду на чолі з безпартійним колишнім заступником голови ЄЦБ Лукасом Пападімосом.

Меркель і Саркозі підкреслили, що їхні країни рішуче налаштовані захистити євро, говориться в повідомленні Єлисейського палацу.

Сам Пападімос, призначений прем'єром 11 листопада, визначив як першочергові пріоритети виплату чергового траншу допомоги. Крім того, за приблизно три місяці, що відведено його уряду до виборів, Пападімос має намір забезпечити початок реалізації кредитної угоди.

Три різних опитування громадської думки, проведених в Греції відразу після призначення Пападімоса, показують, що прем'єра підтримує більше 70% респондентів, у той час як в необхідності дострокових виборів впевнені лише трохи більше 50% опитаних.

Греція, як відомо, знаходиться на межі банкрутства: її борг становить 350 мільярдів євро, а кредитний рейтинг вважається найнижчим у світі. При цьому в Греції триває спад ВВП, а уряд не може скоротити витрати таким чином, щоб отримати профіцит або хоча б мінімально дефіцитний бюджет.

Євросоюз і МВФ погодилися виділити Греції фінансову допомогу та списати до половини боргів за облігаціями перед приватними фінансовими структурами, однак Папандреу оголосив, що прийняття допомоги має стати предметом референдуму. На початку листопада 2011 року він, втім, відмовився від своїх слів.

Лукас Пападімос очолював грецький Центробанк з 1994 по 2002 роки. Віце-президентом ЄЦБ він працював з 2002-го по 2010 рік.

Читайте також:

Рятувати Грецію буде новий прем'єр-фінансист

Грецію пригрозили виключити з Євросоюзу

Саркозі заявив, що обвал євро означатиме "смерть" Європи

Крах Європи спричинить значно сильнішу кризу, ніж була у 2008 році

Саркозі визнав, що прийняття Греції в єврозону - помилка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: