НАБУ передало до суду справу про розтрату 115 млн грн головою державного "Украгролізингу"

Микола Шпак та його батько обвинувачуються у розтраті державних коштів.

Детективи Національного антикорупційного бюро України завершили розслідування розтрати та заволодіння майном Національної акціонерної компанії "Украгролізинг" у розмірі 114 928 890,21 грн головою правління компанії Миколою Шпаком.

2 липня НАБУ передало обвинувальний акт до Печерського районного суду Києва. Наразі суддя має визначити дату першого засідання з розгляду справи.

У розтраті майна, вчиненої в особливо великих розмірах, звинувачуються голова правління компанії Микола Шпак та його батько Василь Шпак, якого НАБУ називає організатором корупційної схеми. Їм загрожує ув'язнення терміном від 7 до 12 років із позбавленням права обіймати песні посади терміном до 3 років та із конфіскацією усього майна.

Під час розслідування детективи встановили, що у протягом 2009-2011 років за настановою Василя Шпака та вказівкою його сина співробітники компанії "Украгролізинг" уклали з ВАТ "Брацлав" сім договорів закупівлі сільськогосподарського обладнання за державні кошти. Частина обладнання дійсно поставлялася на потреби підприємств-лізингоотримувачів, а частина – фіктивно для надання законності безтоварним операціям та незаконній розтраті бюджетних коштів.

Потім група осіб, яких слідство не встановило, виготовила фінансово-господарські документи щодо передачі сільськогосподарського обладнання у фінансовий лізинг від НАК "Украгролізинг" до ТОВ "Новий двір". Насправді ж обладнання не передавалося, а сплачені за нього бюджетні кошти були перераховані на рахунки підконтрольних організаторам корупційної схеми підприємств.

ВідеоДепутати-корупціонери продовжують заробляти мільярди на селянах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: