НБУ ліквідував ще один комерційний банк

Фінустанову віднесли до категорії неплатоспроможних через "дроблення" депозитів.

Національний банк України відкликав ліцензію та вирішив повністю ліквідувати комерційний "Євробанк". Це рішення регулятор ухвалив, опираючись на пропозицію Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Ще 18 травня цього року НБУ "погодив громадянину Казахстану Болату Назарбаєву пряме одноосібне набуття істотної участі у ПАТ "Євробанк" у розмірі 50% його статутного капіталу. Однак, через місяць з того моменту, за наявною у регулятора інформацією, акції банку Болату Назарбаєву у власність так і не передані".

"Євробанк" віднесли до категорії неплатоспроможних 17 червня 2016 року. НБУ виявив, що у фінустанові почали переводити гроші із рахунків юридичних осіб на депозити фізосіб. Ці кошти "дробили" на суми, що менші 200 тис. грн – аби в майбутньому отримати компенсації через Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

"Згідно з пунктом 5 частини першої статті 76 Закону України "Про банки і банківську діяльність" Національний банк зобов'язаний прийняти рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних у разі виявлення фактів здійснення банком операцій, внаслідок яких зобов'язання перед фізичними особами в межах гарантованої суми відшкодування збільшуються за рахунок зменшення зобов'язань перед юридичними особами", – пояснили своє рішення в НБУ.

Крім того, ще до віднесення до категорії неплатоспроможних "Євробанк" через втрату ліквідності припинив виконувати в строк операції клієнтів.

Раніше регулятор запевняв, що 98% (8 тис. осіб) усіх вкладників "Євробанку" отримають свої вклади у повному обсязі, оскільки їхній розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів суму 200 тис. грн. Загальна сума відшкодування станом на 15 червня становила близько 217 млн грн.

Кінцевими власниками банку на 17 червня 2016 року були Олександр Адаріч (50%) та Вадим Пушкарьов (50%). 

Нагадаємо, у правоохоронців "зависли" понад 3 тисячі заяв про доведення банків до банкрутства.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: