Перемовини між Ryanair і "Борисполем" були приречені – заява аеропорту

Від початку перемовного процесу з боку Ryanair відбувалося несприйняття аргументів аеропорту.

Переговори між бюджетним перевізником Ryanair і міжнародним аеропортом "Бориспіль" з фінансових питань були приречені з моменту фіксації ставки в розмірі $ 7,5, яка відображена в меморандумі між Міністерством інфраструктури України і керівництвом авіакомпанії.

Про це йдеться в офіційній позиції аеропорту "Бориспіль" щодо переговорного процесу з авіакомпанією.

"Ця ставка з господарюючим суб'єктом - аеропортом "Бориспіль" - не була погоджена на предмет економічної доцільності, обґрунтованості та недискримінації інших контрагентів аеропорту", - йдеться у повідомленні.

Аеропорт також нагадав, що для задоволення вимог Ryanair була свідомо зменшена ставка пасажирського збору з $ 17 до $ 13 для всіх авіакомпаній, що означало для нього недоотримання щорічно 360 млн грн. Ставка цього збору встановлюється Наказом міністерства інфраструктури.

"Без відповідної зміни отримання очікуваних Ryanair $ 7,5 за одного пасажира не могло відбутися", - підкреслює "Бориспіль".

ВідеоУряд має намір поновити переговори з ірландським лоукостом "Ryanair"

Також у заяві зазначається, що аеропортом "Бориспіль" було змінено з урахуванням очікувань Ryanair норм публічної оферти, які встановили 80% знижку від базового пасажирського збору на нових напрямках польотів; також було закріплено напрямок "новим" для авіакомпанії протягом 6 місяців задля неможливості виникнення маніпуляцій між авіаперевізниками й намаганнями ними першими "зайняти" маршрут й отримати на ньому 80% знижку.

"Нами неодноразово висловлено позицію стосовно того, що аеропорт згоден на співінвестування в новий напрямок шляхом надання 80% знижки виключно у разі гарантії зі сторони авіакомпанії щодо нарощування пасажиропотоку на даному напрямку та збільшення географії польотів", - йдеться в заяві.

Саме за останнім пунктом від початку перемовного процесу зі сторони Ryanair відбувалося несприйняття аргументів аеропорту.

"Зокрема, ми наполягали і продовжуємо це робити, що польоти до Лондона не можуть підпадати під дію 80% знижки, оскільки за цим напрямком вже здійснюють польоти British Airlines та базовий перевізник аеропорту - МАУ. Крім того, аеропорт не зможе зафіксувати збір для пасажирів авіакомпанії Ryanair на рівні $ 7,5, оскільки він залежить саме від забезпечення та нарощування пасажиропотоку на даному напрямку. Така позиція виявилася неприйнятною для представників лоукостера. Ми офіційно заявляємо про гарантії пасажиропотоку зі сторони авіакомпанії у розмірі 150 000 пасажирів, що складає 1,5% планового пасажиропотоку "Борисполя" у поточному році", - підкреслили в аеропорту.

ВідеоЛоукостер Ryanair не працюватиме в Україні

Своєю чергою, у заяві підсумовується, що аеропорт "Бориспіль" готовий до будь-якого аудиту перемовного процесу із авіакомпанією Ryanair на предмет економічної доцільності, виваженості позиції керівництва аеропорту, юридичної коректності та недискримінації інших контрагентів аеропорту з позиції законодавства про захист економічної конкуренції. 

Нагадаємо, у понеділок, 10 липня, компанія-лоукостер Ryanair заявила про вихід з України попри укладений ще в березні договір та домовленості з аеропортом "Бориспіль". За словами компанії, саме недотримання угоди й було причиною скасування приходу.

Директор аеропорту, своєю чергою, зняв відповідальність за зрив угоди з аеропорту. За його словами, ірландська компанія жадала умов, які порушують українське законодавство й закони бізнесу. Так, Ryanair хотів для себе безкоштовної аеронавігації в Україні, безкоштовних реєстраційних стійок у терміналах, безкоштовного приміщення для головного офісу і офісу з продажу квитків, а також права збудувати власний готель на території аеропорту – загалом 14 пунктів вимог. Остання з яких – будь-які суперечки мали би вирішувати британські суди. 

Зазначимо, міністр інфраструктури Володимир Омелян збирається 12 липня внести на розгляд Кабінету міністрів подання про звільнення гендиректора Міжнародного аеропорту "Бориспіль" Павла Рябікіна.

Своєю чергою, український уряд хоче продовжити переговори з компанією-лоукостером Ryanair, повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

ВідеоІрландський лоу-костер "Ryanair" не підписав угоду із українським аеропортом "Бориспіль"

Залиште свій коментар