Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Порошенко приголомшив цифрою мільярдних втрат України через санкції Росії

Президент назвав агресію Кремля однією з головних причин стрімкого падіння рівня життя українців.

Через санкції Кремля та закриття російського ринку для окремих товарів, блокування транзиту українських товарів до Казахстану та Киргизстану територією РФ Україна втратила близько 15 млрд доларів.

Таку цифру сьогодні, 6 вересня, під час виступу у Верховні Раді озвучив президент України Петро Порошенко, передає "Інтерфакс".

"Агресивне закриття Росією свого ринку стало для України економічним шоком. Воно обійшлося нам, за деякими підрахунками, мінімум у 15 мільярдів доларів. Ми втратили десятки, якщо не сотні тисяч робочих місць. І ця економічна агресія – одна з головних причин стрімкого падіння рівня життя", – наголосив Порошенко.

Ще кілька років тому майже третина українського експорту надходила на російський ринок.

"Атака Кремля почалася ще до Майдану: вже в 2013 році введені ним обмеження призвели до падіння українського експорту в РФ на 15%", – сказав президент.

У 2015 році порівняно з 2014-м експорт до Росії скоротився наполовину.

"І це ще не дно, зниження триває і зараз: мінус 34% за підсумками першого півріччя. Частка Росії в українському експорті становить тепер 9% з тенденцією до подальшого падіння. Тих, хто любить спекулювати на тему "поки війна, хтось заробляє на торгівлю з Росією", повинна зацікавити фінальна цифра: за останні роки обсяги нашого експорту до РФ впали в п'ять разів", – уточнив Порошенко.

Тим часом у Мінекономрозвитку запевнили, що ВВП України зріс на 0,7%.

Залиште свій коментар

Вибір редакції