Російська фірма програла позов на 12 мільярдів до України

Верховний суд став на бік Іллічівського порту.

У Верховному суді України в середу розглядали справу на 12 мільярдів гривень. Їх хоче отримати російська компанія з контейнерних перевезень від Іллічівського морського порту, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На засідання прийшли юристи порту, міністерства інфраструктури, прокурор ГПУ та представник компанії "Контейнерний термінал Іллічівськ", що належить депутату Держдуми Росії Віталію Южиліну. Судді запізнилися на годину.

Ця історія почалась ще в 2005 році. Тоді російська компанія підписала контракт із одним із найкращих портів України. За чотири роки порт поступово став збитковим. Контракт вдалось розірвати у 2009 році.

За три роки без росіян порт наростив товарообіг і збільшив прибутки. Та за часів Януковича знову почались проблеми. Спочатку із бійками і арештами в керівництво ввів свою людину Борис Колесников. А за півроку за погодженням тодішніх прем'єрів Росії Володимира Путіна та України Миколи Азарова контракт з росіянами поновили.

ВідеоРосійській компанії відмовили у стягненні з Іллічівського порту понад 12 мільярдів гривень

У 2013 р. змінюється законодавство і всі українські причали передають у власність новоствореній державній компанії, а у самому порту змінюють керівництво. Новий директор Юрій Крук у судовому порядку розриває договір із "КТІ" та виграє всі одеські господарські суди. Порт знову стає прибутковим. Однак минулого року новопризначений губернатор Михайло Саакашвілі відсторонив Крука і знову змінив керівництво на лояльне до російської компанії. Напередодні засідання суду директор порту Сергій Крижановський та директор "КТІ" Андрій Павлютін відпочивали в нічному клубі в Одесі.

"КТІ" знову подала позов до суду, щоби стягнути на свою користь більше 12 мільярдів гривень за нібито недотриману вигоду. Порт виграє суди першої та другої інстанції. Але в лютому цього року суддя вищого господарського суду Віктор Швець приймає рішення на користь росіян. За ним вони мають отримати 250 мільйонів гривень як свій внесок у статутний фонд, а позов про 12 мільярдів відправляє на повторний розгляд. За збігом обставин, уже за місяць співробітники СБУ затримують суддю на хабарі. Ряд інтернет-ЗМІ стверджують, що серед іншого співробітники СБУ задокументували хабар і від "КТІ".

Спроба розпитати представника "КТІ" про хабар Швецю перед засіданням Верховного суду була невдалою. Чоловік закрив обличчя від камери і попросив не знімати його.

Засідання суду тривало годину. Заслухавши сторонни, колегія суддів на чолі із Тетяною Жайворонок повністю відхилила позов росіян.

Кореспондент ТСН Валерія Ковалінська

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: