Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Російська фірма програла позов на 12 мільярдів до України

Верховний суд став на бік Іллічівського порту.

У Верховному суді України в середу розглядали справу на 12 мільярдів гривень. Їх хоче отримати російська компанія з контейнерних перевезень від Іллічівського морського порту, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На засідання прийшли юристи порту, міністерства інфраструктури, прокурор ГПУ та представник компанії "Контейнерний термінал Іллічівськ", що належить депутату Держдуми Росії Віталію Южиліну. Судді запізнилися на годину.

Ця історія почалась ще в 2005 році. Тоді російська компанія підписала контракт із одним із найкращих портів України. За чотири роки порт поступово став збитковим. Контракт вдалось розірвати у 2009 році.

За три роки без росіян порт наростив товарообіг і збільшив прибутки. Та за часів Януковича знову почались проблеми. Спочатку із бійками і арештами в керівництво ввів свою людину Борис Колесников. А за півроку за погодженням тодішніх прем'єрів Росії Володимира Путіна та України Миколи Азарова контракт з росіянами поновили.

Відео Російській компанії відмовили у стягненні з Іллічівського порту понад 12 мільярдів гривень

У 2013 р. змінюється законодавство і всі українські причали передають у власність новоствореній державній компанії, а у самому порту змінюють керівництво. Новий директор Юрій Крук у судовому порядку розриває договір із "КТІ" та виграє всі одеські господарські суди. Порт знову стає прибутковим. Однак минулого року новопризначений губернатор Михайло Саакашвілі відсторонив Крука і знову змінив керівництво на лояльне до російської компанії. Напередодні засідання суду директор порту Сергій Крижановський та директор "КТІ" Андрій Павлютін відпочивали в нічному клубі в Одесі.

"КТІ" знову подала позов до суду, щоби стягнути на свою користь більше 12 мільярдів гривень за нібито недотриману вигоду. Порт виграє суди першої та другої інстанції. Але в лютому цього року суддя вищого господарського суду Віктор Швець приймає рішення на користь росіян. За ним вони мають отримати 250 мільйонів гривень як свій внесок у статутний фонд, а позов про 12 мільярдів відправляє на повторний розгляд. За збігом обставин, уже за місяць співробітники СБУ затримують суддю на хабарі. Ряд інтернет-ЗМІ стверджують, що серед іншого співробітники СБУ задокументували хабар і від "КТІ".

Спроба розпитати представника "КТІ" про хабар Швецю перед засіданням Верховного суду була невдалою. Чоловік закрив обличчя від камери і попросив не знімати його.

Засідання суду тривало годину. Заслухавши сторонни, колегія суддів на чолі із Тетяною Жайворонок повністю відхилила позов росіян.

Кореспондент ТСН Валерія Ковалінська

Залиште свій коментар

Вибір редакції