Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Мін'юсті розповіли, як повернуть вкрадені Януковичем гроші

У відомстві пояснили, що механізм повернення "грошей Януковича" також стане превенцією для державних чиновників-корупціонерів

Міністр юстиції Володимир Петренко розповів, яким чином планує повернути в Україну вкрадені попередньою владою гроші.

Як пише "Укрінформ", відповідний законопроект, що допоможе ГПУ повернути "гроші Януковича", Мін'юст розробив спільно із нардепом Антоном Геращенком.

Так, документ дає можливість генеральному прокурору звернутися до суду із вимогою довести походження коштів особи, на яку, приміром, зареєстровано офшорну компанію.

"Зокрема, він дає можливість правоохоронцям у легальний спосіб провести процедуру цивільної конфіскації вкрадених коштів", - заявив Петренко під час засідання уряду.

При цьому, міністр наголосив, що український суд за допомогою такого інструменту зможе стягнути кошти із офшорної компанії, якщо вони були отримані необґрунтовно.

"Він також буде такою превенцією для будь-якого з державних чиновників і корупціонерів, які намагатимуться приховати бюджетні кошти через тіньові схеми, бо саме через такі механізми українська правоохоронна система і українська оновлена судова система зможуть повертати ці кошти до державного бюджету", - наголосив Петренко.

Співавтор законопроекту, Антон Геращенко наголосив, що таке законодавство прийнято більше, ніж в 30 країнах.

Нагадаємо, утікач Віктор Янукович завдяки своїм махінаціям заборгував Україні не менше 30 мільярдів доларів. Про це у своїй заяві у Вашингтоні повідомив експерт-правник Атлантичної Ради Алан Райлі. За словами Райлі, усі українські втрати можна поділити на дві категорії: вкрадене режимом Віктора Януковича та шкода від анексії Криму й війни, яку розв'язала РФ. Експерт порадив українській владі сформувати справу проти Януковича так, аби той відчув загрозу кримінальної відповідальності. Пізніше, за потреби, його справу можна пообіцяти закрити, якщо він поверне награбоване Україні.

Залиште свій коментар

Вибір редакції