Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У "Слузі народу" запропонували податок на купівлю валюти у готівці

Гроші мають піти на розвиток спорту.

Народний депутат від "Слуги народу", заступник голови податкового комітету Олександр Дубінський запропонував новий податок. Він зареєстрував у парламенті законопроєкт № 2208.

Відповідно до законопроекту, податок у розмірі 1% встановлюється на суми купівлі іноземної валюти у готівці. Гроші, які надійдуть, мають скеровувати на рахунки головних управлінь казначейства, але вони передбачаються для розвитку спорту. Як саме гроші використовуватимуть на розвиток спорту, у документі не зазначено.

Більше того, запропоновано ввести штраф за ненадання розрахункового документа при обміні валют у розмірі 100% суми операції.

Пізніше нардеп прокоментував свій законопроєкт і пояснив, чому вирішив його подати.

По поводу 1% налога с обмена валют (законопроект 2208). Считаю, что при введении чека с каждой кассовой операции...

Опубліковано Александром Дубинским Понеділок, 7 жовтня 2019 р.

"Вважаю, що при введенні чека з кожної касової операції (законопроект 1053-1) + жорсткі санкції через його не-видачу (1073-1) - потрібно створювати стимули для обміну валют в безготівковій формі. Тобто, якщо валюта розміщується на поточному / картковому / віртуальному рахунку - обмін проводиться без комісії. Якщо ж обмін йде в готівковій формі - платите податки до бюджету. На розвиток спорту", - заявив Дубінський.

За його словами, готівкова валюта в країні, в основному, з'являється з тіньової економіки і хабарів.

"Ми ж боремося за легалізацію тіньової економіки і прозорість усіх фінансових операцій, в тому числі, нелегальних обмінників? Ось і давайте переводити готівковий валютний обмін "в білу". Щоб валюта потрапляла в банки, і не підживлювала сірий готівковий оборот і валютних спекулянтів", - уточнив нардеп.

Нагадаємо, 4 жовтня голова департаменту відкритих ринків Нацбанку Сергій Пономаренко заявив, що через психологічний фактор на ринку гривня цього тижня перестала зміцнюватися і почала втрачати позиції щодо долара.

Відео Валютні гойдалки: давно небачене зростання курсу викликало ажіотаж серед українців

Після кількамісячного зниження курсу долара останні дні спостерігалося його стрімке зростання. Валюта піднялась у ціні майже на гривню. І одразу з'явився дефіцит у валютних обмінниках. Що далі буде з курсом - у сюжеті.  

Валютні гойдалки: давно небачене зростання курсу викликало ажіотаж серед українців

Залиште свій коментар

Вибір редакції