Україна заборонить імпорт російського вугілля та ввозитиме американське

Міністерство енергетики й раніше заявляло про необхідність введення такої заборони. 

Міністерство енергетики та вугільної промисловості ініціює заборону імпорту російського вугілля, а натомість пропонує ввезення вугілля зі США.

Про це заявив глава відомства Ігор Насалик, передає Еспресо.TV.

"Міністерство подало в Кабмін документи про те, щоб заборонити ввезення з російської сторони енергетичної групи вугілля", - сказав він.

За словами міністра, наразі Україна розраховує укласти контракт на поставку вугілля антрацитної групи з США.

"Це вигідно і з логістики, ми виграємо близько 60% з логістики звідти, плюс там зараз цікава ціна. Вони нам сказали, що зараз готові давати 300-350 тис. тонн на місяць, це за рік 3,5-4 млн тонн. Якщо ми домовимося за цим контрактом, то нам не будуть потрібні всі інші", - сказав він.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Володимир Гройсман вважає, що через дефіцит вугілля антрацитної групи Україна має його імпортувати з різних країн, за винятком Росії, бо вона є країною-агресором. Гройсман зауважив, що Україна вже 501 день не імпортує російський газ і веде роботи з переобладнання ТЕС, які працюють на дефіцитному вугіллі. Ці станції, за словами глави уряду, переведуть на вугілля газових марок, яке видобувається в Україні.

3 квітня Україна розпочала контрактувати дефіцитне антрацитове вугілля з Південної Африки та інших країн. 

Раніше повідомлялося, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості планує заборонити ввезення вугілля з Росії. Йдеться про дефіцитну антрацитну групу, яка видобувається на непідконтрольній території України. 

ВідеоХто заробляє на блокаді торгівлі з ОРДЛО

Залиште свій коментар