Українцям через карантин можуть компенсувати частину комуналки

Дата публікації
Перегляди
9893
Українцям через карантин можуть компенсувати частину комуналки

УНІАН

Сума за комуналку може зрости, бо українці більше часу проводять вдома.

Певний відсоток комунальних платежів, які українцям нарахують за час карантину через пандемію нового типу коронавірусу COVID-19, може компенсувати держава. Відповідне доручення отримали Мінсоцполітики, Мінфінансів і Мінекономрозвитку.

Таку пропозицію оголосив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні Кабміну 18 березня.

Зокрема, йдеться про комунальні платежі, які зростуть у зв'язку з тим, що люди перебуватимуть вдома більше часу через запроваджений карантин.

"Тобто ми постановою ввели карантин. Ми закликаємо людей бути вдома. Тому держава має взяти на себе часткове відшкодування комунальних послуг, які зростуть у зв'язку з постійним перебуванням людей на самоізоляції вдома", - сказав Шмигаль.

Вище зазначеним міністерствам прем'єр доручив прорахувати суму коштів та категорії громадян, яким держава може повернути частину грошей за комуналку. На виконання доручення вони мають три дні, після чого їхні пропозиції та рішення будуть обговорюватися на позачерговому засіданні уряду.

"Прошу розрахувати відсоток відшкодування, суму яка необхідна, за необхідності категорії громадян або сказати, що це повинно бути для всіх без винятку ... На черговий Кабмін винести пропозиції", - додав Шмигаль.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю.  Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. 

Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Зараз чоловік перебуває у лікарні. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.Того ж дня ввечері у Києві зафіксували два випадки захворювання на коронавірус. На наступний день стало відомо про ще сім нових випадків зараження коронавірусом - один із них у Київській області, а інші у Чернівецькій. За день до того на Буковині померла жінка, яка чекала результатів аналізів на COVID-19. Уже після її смерті діагноз підтвердився, таким чином кількість померлих в Україні від коронавірусу зросла до 2 осіб.

Коронавірус в Україні

Коронавірус в Україні