Україні знову рекомендують підвищити ціни на газ для населення

Дата публікації
Перегляди
2524
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україні знову рекомендують підвищити ціни на газ для населення

Україні знову рекомендують підвищити ціни на газ для населення / Фото: KievPRESS

Міжнародне рейтингове агентство рекомендує Україні підвищити тарифи на газ для населення, щоб скоротити дефіцит бюджету.

 

Україні необхідно піднімати тарифи на газ для того, щоб вийти на показник дефіциту бюджету в розмірі 2,5%, заявив директор аналітичної групи міжнародного рейтингового агентства Fitch по суверенних емітентах Чарльз Севіль.

"Державні фінанси знаходяться в консолідованій формі. Бюджет на 2012 рік досить перспективний. Бюджетний дефіцит за нашими прогнозами складе 3,5% в 2011 році, і досить складно буде вийти на дефіцит в 2,5% у зв'язку дефіцитом НАК "Нафтогаз" близько 1 %. Необхідно піднімати тарифи на газ, щоб вийти на цю цифру ", - сказав Севіль.

Під час конференції Fitch Ratings у Києві він також зазначив, що для України поки що закритий ринок єврооблігацій. "В Україні є дефіцит з фінансами. Мінфін не довиконав план за показниками і тому ринок єврооблігацій для України поки закритий", - сказав Севіль.

При цьому Севіль вважає, що зростання економіки України може сповільнитися через скорочення кредитування у зв'язку з нестабільністю в єврозоні. Він зазначив, що у зв'язку з нестабільністю в єврозоні, материнські структури банківських установ не будуть збільшувати вливання у філіали в Україну.

"Це означає, що сповільниться кредитування і, отже, сповільниться економічне зростання", - підкреслив Севіль, відзначивши, що зростання банківської системи України незначне.

Експерт сказав, що банківська система України продемонструвала зростання депозитів і виданих кредитів, також досягнута стабільність за рівнем безнадійних кредитів. "Але це зростання незначне, хоча в цілому банківська система поліпшила свій стан", - сказав Севіль.

Також він зазначив, що Україні необхідно підтримувати співпрацю з МВФ і підписати договір про ЗВТ з ЄС. "На гривню чиниться серйозний тиск, очікується зниження за форвардними контрактами. Постраждали золотовалютні резерви НБУ, які знизилися до 35 мільярдів доларів, але поки все не так погано. На даний момент Україні працює в черговому режимі з МВФ", - сказав він.

Нагадаємо, що місія Міжнародного валютного фонду приступила до роботи в Україну. Візит експертів МВФ триватиме до 4 листопада.

Як передбачається, за результатами візиту місія зможе рекомендувати раді директорів МВФ завершити перегляд програми за угодою stand by і надати Україні черговий транш фінансування.

На думку експертів, на сьогодні черговий кредит від МВФ Україна необхідний. Але його надання залишається під питанням.

Разом з тим, віце-прем'єр Сергій Тігіпко вважає, що Україна буде змушена до кінця 2011 року підвищити тарифи на газ для населення, щоб виконати ключову умова відновлення кредитування міжнародними фінансовими організаціями.

Читайте також:

Fitch погіршило рейтинг України

Азаров розповів, за яких умов українцям підвищать ціни на газ

Комуналка подорожчає на 32%

Українці платитимуть за комуналку по єдиній платіжці

Українцям таки підвищать тарифи на газ та світло

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2524
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація