Україні знову рекомендують підвищити ціни на газ для населення

Міжнародне рейтингове агентство рекомендує Україні підвищити тарифи на газ для населення, щоб скоротити дефіцит бюджету.

 

Україні необхідно піднімати тарифи на газ для того, щоб вийти на показник дефіциту бюджету в розмірі 2,5%, заявив директор аналітичної групи міжнародного рейтингового агентства Fitch по суверенних емітентах Чарльз Севіль.

"Державні фінанси знаходяться в консолідованій формі. Бюджет на 2012 рік досить перспективний. Бюджетний дефіцит за нашими прогнозами складе 3,5% в 2011 році, і досить складно буде вийти на дефіцит в 2,5% у зв'язку дефіцитом НАК "Нафтогаз" близько 1 %. Необхідно піднімати тарифи на газ, щоб вийти на цю цифру ", - сказав Севіль.

Під час конференції Fitch Ratings у Києві він також зазначив, що для України поки що закритий ринок єврооблігацій. "В Україні є дефіцит з фінансами. Мінфін не довиконав план за показниками і тому ринок єврооблігацій для України поки закритий", - сказав Севіль.

При цьому Севіль вважає, що зростання економіки України може сповільнитися через скорочення кредитування у зв'язку з нестабільністю в єврозоні. Він зазначив, що у зв'язку з нестабільністю в єврозоні, материнські структури банківських установ не будуть збільшувати вливання у філіали в Україну.

"Це означає, що сповільниться кредитування і, отже, сповільниться економічне зростання", - підкреслив Севіль, відзначивши, що зростання банківської системи України незначне.

Експерт сказав, що банківська система України продемонструвала зростання депозитів і виданих кредитів, також досягнута стабільність за рівнем безнадійних кредитів. "Але це зростання незначне, хоча в цілому банківська система поліпшила свій стан", - сказав Севіль.

Також він зазначив, що Україні необхідно підтримувати співпрацю з МВФ і підписати договір про ЗВТ з ЄС. "На гривню чиниться серйозний тиск, очікується зниження за форвардними контрактами. Постраждали золотовалютні резерви НБУ, які знизилися до 35 мільярдів доларів, але поки все не так погано. На даний момент Україні працює в черговому режимі з МВФ", - сказав він.

Нагадаємо, що місія Міжнародного валютного фонду приступила до роботи в Україну. Візит експертів МВФ триватиме до 4 листопада.

Як передбачається, за результатами візиту місія зможе рекомендувати раді директорів МВФ завершити перегляд програми за угодою stand by і надати Україні черговий транш фінансування.

На думку експертів, на сьогодні черговий кредит від МВФ Україна необхідний. Але його надання залишається під питанням.

Разом з тим, віце-прем'єр Сергій Тігіпко вважає, що Україна буде змушена до кінця 2011 року підвищити тарифи на газ для населення, щоб виконати ключову умова відновлення кредитування міжнародними фінансовими організаціями.

Читайте також:

Fitch погіршило рейтинг України

Азаров розповів, за яких умов українцям підвищать ціни на газ

Комуналка подорожчає на 32%

Українці платитимуть за комуналку по єдиній платіжці

Українцям таки підвищать тарифи на газ та світло

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: