Роман Абрамович вивіз "Современник" на перші гастролі до Лондона

Роман Абрамович вивіз "Современник" на перші гастролі до Лондона

Современник. Фото art-times.ru

Московський театр "Современник" вперше поїде до Лондона зі своєю програмою. Серед представлених спектаклів: "Крутий маршрут", "Три сестри", "Вишневий сад".

На гастролі до Лондона у четвер відправився Московський театр "Современник". Так склалося, що за п'ятдесят з гаком років свого існування трупа, об'їхавши більшість європейських країн і багато разів гастролювала в Сполучених Штатах Америки, так ніколи не була у Великобританії.

Організатором лондонського вояжу став відомий російський підприємець Роман Абрамович. Ще за тиждень до початку виступів "Современника" всі квитки на його вистави були продані.

Проте художній керівник "Современника" Галина Волчек не схильна до ейфорії і тому зауважує, що відвертий ажіотаж, на її думку, викликаний перш за все тим, що "в Лондоні давно не виступав російський психологічний театр".

Відзначимо, британські журналісти, що побували в грудні в Москві, продивлялися виключно вистави "Современника", про що пізніше написали у своїх газетах.

Так, авторитетна The Guardian написала: "Современник" обіцяє щось більш обнадійливе, ніж мішурний російський капіталізм або безглуздий радянський соціалізм. Волчек каже, що її театр створює драматургічні бачення "енциклопедії людських почуттів, думок і відносин". Ці гастролі повинні стати одними з кращих російських гастролей".

Подібні оптимістичні прогнози опублікували й інші британські ЗМІ, у числі яких, наприклад, The Evening Standard і The Sunday Times.

Словом, лондонці з нетерпінням чекають "Современник". Для його виступів надана сцена театру Noel Coward, розташованого в самому центрі знаменитого лондонського театрального кварталу West End.

Це відомий приватний театр, побудований в 1903 році і реконструйований у 2006 році. Переобладнанням театру займалася компанія Delfont Mackintosh Theatres, що належить добре відомому в Росії серу Камерону Макінтошу.

Відкриє гастролі 21 січня "Крутий маршрут". Цей культовий спектакль за автобіографічною книгою Євгенії Гінзбург в 1989 році поставила художній керівник "Современника" Галина Волчек, доручивши головні ролі провідним актрисам свого театру: Марині Нейоловій, Лії Ахеджаковій, Ніні Дорошиній.

Пронизлива історія про жахи сталінських таборів всюди збирає аншлаги.

А 24 і 25 січня "Современник" покаже лондонцям "Трьох сестер". Це вже третє звернення Волчек до популярної чеховської п'єси.

Нинішня постановка, що з'явилася в 2008 році, зазнала суттєвих метаморфоз. Так, в образі Маші цього разу режисер побачила не витончену і очеретину фігуру, а різку, можливо, в чомусь навіть екстравагантну жінку і призначила на цю роль Чулпан Хаматову, яка в попередній версії грала юну Ірину.

В образі полковника Вершиніна постане молодий артист Владислав Вєтров, а роль ніжного, нервового Тузенбаха виконає Іван Стебунов.

Для завершення гастролей 28 і 29 січня також обрала чеховська п'єса - "Вишневий сад". У цього спектаклю яскрава і багато в чому незвичайна доля.

Досить сказати, що його прем'єра відбулася в 1997 році не в Москві, а в Нью-Йорку, та до того ж ще й на Бродвеї, де він йшов протягом двох тижнів з оглушливим успіхом.

Читайте також:

Дайвери поставили спектакль на дні Байкалу

У Києві пройдуть вистави за книгами Матіос, яка заявляла про політичне переслідування

П'єсу Ібсена заборонили в Ірані за гедонізм

Повʼязані теми:

Наступна публікація