Яких жінок не беруть заміж

Дата публікації
Яких жінок не беруть заміж

Credits

Вельми поширена, багатьом знайома життєва ситуація: дівчина і гарна з себе, і освічена, й модно та стильно одягнена, і на престижній роботі, а не одружена, хоча, здавалося б, тільки про це й мріє. В той час як її подружки-поганулі вже давно і вдало влаштовані, їй, розумниці й красуні, залишається лише розводити руками: "Не беруть!" "Це вінець безшлюбності!" – з розумним виглядом говорять "знавці", натякаючи на те, що без впливу потойбічних сил тут точно не обійшлося.

Але, ймовірно, у ситуації набагато більш банальні й приземлені причини. Психолог Діна Васильченко пропонує розглянути найпоширеніші з них. Чому ж жінки хочуть, але не можуть вийти заміж?

Трудоголізм. Надмірне захоплення кар'єрою, на жаль, не сприяє влаштуванню особистого життя. Жінці, яка "горить" на роботі весь час і енергію віддає їй, знайомитися і ходити на побачення просто ніколи. Не дивно, що, віддавши найкращі роки просуванню службовими сходами, вона у результаті опиняється сама. Наслідком надмірного трудоголізму є й наступна причина, через яку значна частина жінок не може вийти заміж – їм просто ніде познайомитися з кандидатами в чоловіки.

Ніде познайомитися. Зазвичай від цього страждають ті, хто працює в жіночих колективах, наприклад, шкільні вчителі. Першу половину дня жінки цієї професії проводять на роботі, де з чоловіків тільки вчитель фізкультури чи праці, який до того ж нещодавно звільнився. Де їй знайти чоловіка? Звісно, існують нічні клуби, сайти знайомств в Інтернеті, навчальні заклади, клуби за інтересами й навіть курортні романи, деякий, хоч і невеликий відсоток яких закінчується шлюбом. Але все-таки ліпше за все шукати чоловіка для серйозних стосунків саме за місцем роботи – там, як казала героїня фільму "Найчарівніша і найпривабливіша", "все якось фундаментально".

Сильне бажання. Давно помічено: що сильніше чогось хочеш, то менше шансів отримати бажане. Поступово воно стає маною, ідеєю фікс, але життя вперто не дає нам того, чого ми так хочемо. У такому разі психологи радять "відпустити ситуацію". Життя показує, що потім відбуваються справжні дива: жінки, яких лікарі оголосили безплідними, народжують, а самотні знаходять свою другу половинку.

Зацикленість. Причина, прямо пов'язана з попередньою: жінка настільки сильно хоче заміж, що буквально відлякує своєю наполегливістю всіх можливих претендентів на свою руку й серце. Навіть якщо вона ретельно приховує своє бажання, її підсвідомість видає – довколишній простір насичується її прагненнями й побоюваннями. І як би сильно чоловік не любив і не хотів бути поруч, таке форсування подій, найімовірніше, його насторожить. Не варто лякати потенційного чоловіка, особливо на ранніх стадіях стосунків.

Getty Images/Fotobank

Підвищені вимоги до супутника життя відлякують чоловіка не менше, ніж зацикленість на шлюбові. Знайти такого, щоб "не пив, не курив і квіти завжди дарував", напевно, можна, але це забере не один десяток років. У той час як трохи опустивши планку, ви неабияк полегшите собі задачу. Але тільки тому, що ви дуже хочете заміж, свою власну планку занижувати не варто – з комплексами неповноцінності і патологічною невпевненістю в собі заміж не вийдеш. Для чоловіка важливо, як жінка себе підносить, тому робити це теж потрібно вміти.

Роман з одруженим чоловіком – це шлях у нікуди. Ну, якщо жінці достатньо такого "заміжжя наполовину", то цей варіант нічим не гірший за інші. Але тим, хто не хоче все життя задовольнятися другорядною роллю в житті коханого чоловіка, він категорично не підходить. А головна небезпека стосунків з одруженим полягає в тому, що він і сам не одружується, і самим фактом свого існування унеможливлює появу в її житті інших, більш перспективних в плані сімейного життя чоловіків.

Чуттєвість і бездушність. Жінки надмірно темпераментні і чуттєві всіма силами прагнуть "обкрутити" чоловіка, що теж не може не лякати. Втім, як і бездушність: жінка, яка емоційно черства, нібито застебнута на всі ґудзики, яку потрібно постійно торсати, теж не надто цікава в ролі потенційної дружини. Такі жінки можуть мати прекрасні моральні якості й бути прекрасними господинями, але вони настільки нежіночні, що чоловікам просто не зрозуміло, що з ним робити.

Людмила Грабенко

Наступна публікація