5 нових книжок на літо

5 нових книжок на літо

Романтичні стосунки, захопливі пригоди і феєрверк почуттів – ось те, чого очікуєш від літнього чтива.

І книжки у цій добірці цілком відповідають цим потребам. Зарубіжні бестселери у поєднані з новинками української прози утворюють чудовий мікс для відпустки і відпочинку.

Сара Джіо. Бунгало. – Х.: Віват, 2021

…Попри те, що надворі 1942 рік, доля героїні цього роману чітко окреслена — вона заручена з хлопцем й упевнена, що буде щасливою. Але за кілька тижнів до весілля дівчина вирішує разом зі своєю подругою дитинства податися на фронт медсестрою. Там, на Бора-Бора, вона зустрічає солдат, і їхня дружба переростає в справжнє кохання. Також тут є покинуте бунгало, де колись творив один відомий митець і яке тубільці вважали за прокляте місце.

"— Тоді біжи на цей пляж, — кивнула на море я. — Звідси менше кілометра до бунгало, маленької хатинки в гущавині. Двері замкнені, а ключ лежить у книжці під сходинкою. Ніхто на базі не знає про хатинку. Ти будеш у безпеці. Очі Атеї стали ще більші. — Майстровий дім? Я похитала головою: — Не розумію, що ти кажеш. — Ну, художник. Там ніхто не йти. Тіта казати, він прокляти. — Проклятий? — Так. — А ти віриш, що він проклятий? Атея знизала плечима. — Може. Але якщо треба, я йти туди".

Саме у цьому "проклятому" бунгало  закохані створюють власний маленький світ посеред кривавих баталій. Але війна закінчиться, і їм доведеться повернутися до колишнього життя й зробити вибір — якщо їм ніщо не завадить бути разом. І вже зовсім через багато героїні надходить лист від незнайомки, який повертає її в ті часи. Та чи матиме ця історія щасливий кінець?

Олена Печорна. У затінку земної жінки. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2021

Історії, переплетені у цьому романі, складаються у драматичний епос, який охоплює події минулого і теперішнього часу. Одна з героїнь, журналістка Жанна, ще місяць тому працювала в столичному глянцевому журналі, але через фінансові труднощі вони з чоловіком вимушені були переїхати до села, до батьків Максима. Жанна почу­валася там чужинкою, що лишилася сам на сам із власними сумні­вами. Раптова пропозиція роботи спрямовує її в невеличке село Горбове. Багато років тому доля привела сюди ще одну жінку. Тоді, у спалахах Першої світової, уроджена австрійка Франциска закоха­лася в українського полоненого Захара і згодом вирушила разом з ним до далекого, чужого краю. Як виявилося, назустріч пеклу Другої світової та нелюдським випробуванням. А одного дня ця чужинка, "німкеня", стала спасителькою та берегинею Горбового…

"Старенька пильно подивилася в очі, так, ніби надійшла її черга "читати", розважливо кивнула голо­вою й усміхнулася краєчками вуст із легкою іскринкою. - А ви, мабуть, журналістка… Кореспондентка. А може бути, навіть письменниця?  Господиня ледве не впустила чашку з рук, настіль­ки несподіваним стало припущення людини, котра знала її всього лиш кілька хвилин, а озвучила те, про що Жанна навіть ніколи по-справжньому не замис­лювалася". Тож чи допоможе Жанні історія незламної і чуйної Франциски вийти на світло із затінку власних сумнівів? Щоб не опустити руки та зна­йти оте загадкове жіноче щастя, про яке мріє кожна земна жінка…

Саллі Руні. Розмови з друзями. – Л.: Видавництво Старого Лева, 2021

Це перша книжка Саллі Руні, яка миттєво зробила 26-річну випускницю коледжу всесвітньо відомою письменницею, і саме нею вона розпочала свою кар’єру, видавши пізніше бестселер "Нормальні люди".

Обидві героїні "Розмови з друзями"— студентки дублінського Трініті-коледжу Френсіс і Боббі — дружать зі школи. Перша — юна поетка, друга — ексцентрична інтелектуалка. На одному з університетських поетичних вечорів вони знайомляться з Мелісою, відомою фотографинею, а пізніше і з її чоловіком Ніком, актором. Незважаючи на те, що Нік і Мелісса значно старші за Боббі і Френсіс, між ними зав'язуються дружні відносини. Всі четверо проводять разом багато часу, здебільшого розмовляючи — обговорюють мистецтво, літературу, політику, секс, дружбу і, звичайно ж, одне одного. У Френсіс починається роман з Ніком. У взаєминах із Боббі з'являється відчуженість...

Мона Кастен. Врятуй мене. – К.: Book Chef, 2021

За сюжетом цього психологічного роману, головна героїня – сумлінна дівчина, яка все життя старанно вчилася і брала участь у всіляких шкільних заходах, щоб зарекомендувати себе і в подальшому вступити в Оксфорд. Зараз вона — старшокласниця-стипендіатка в престижній школі, де навчаються діти з найбагатших сімей Великої Британії.

Натомість головний герой — розпещений син багатих батьків, який вважає, що все в житті продається і купується. Весь його вільний час займають вечірки, алкоголь, дівчата, наркотики, але аж ніяк не навчання. Він знає, що після школи піде до Оксфорду, тому що саме там здобували освіту попередні покоління його родини. Однак сам молодик зовсім не прагне стати студентом престижного університету.

Він просто пливе за течією, марнує час на розваги. Він ніколи не замислювався над тим, чого ж хоче - аж до того моменту, коли в його житті з'явилася ця дивна дівчина, якій немає ні в одній соцмережі. Після того як герої все-таки помічають одне одного, в школі починає відбуватися щось неймовірне.

Ірина Грабовська. Леобург. – К.: КМ-Букс, 2021

Ця дилогія — один із небагатьох творів у жанрі стімпанк в українській літературі. Крім звичних елементів стімпанку — ретрофутуризм, антураж кінця 19 століття, масштабна індустріалізація і тріумф парових машин, експерименти зі струмом і створення керованих монстрів — у цьому жанрі тісно переплітаються детектив, шпигунські пригоди, містика і альтернативна історія.

За сюжетом цієї історії, отримавши у спадок старий маєток, головний герой Данило здогадувався, що його життя зміниться, але навіть уявити не міг наскільки. Адже будинок виявляється з секретом: з нього відкривається портал у паралельний світ — у місто митців і винахідників Леобург, де в небі пурхають невагомі літоциклетки і пливуть череваті дирижаблі, кудись у незвідане несуть своїх пасажирів стрімкі монорельси, парові механізми виконують хатню роботу... Проте над яскравим і на позір радісним Леобургом уже нависли чорні хмари: владу в місті захопив божевільний диктатор, а лещата зажерливих імперій, які хочуть підім'яти під себе останню обитель бунтарства, стискаються. Як вистояти в цій війні й урятувати чарівний Леобург, не втративши ні себе, ні свого кохання?

Читайте також: 5 нових книжок, які не залишать вас байдужими