Індійський магнат віддав на благодійність 7,5 мільярда доларів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Індійський мільярдер пожертвував на розвиток IT-технологій 7,5 мільярда доларів акціями згідно з "Обіцянкою дарування".

Індійський технологічний мільярдер Азім Премджі пожертвував 7,5 мільярда доларів на благодійність - у сферу комп'ютерних технологій та інновацій, повідомляє CNN, відділення Нью-Делі. Благодійник є другою найбагатшою людиною в Індії. Пожертвування індійського магната у цей сектор економіки і науки стало наймасштабнішим в історії країни. Кошти будуть спрямовані на відкриття освітнього закладу у сфері IT.

73-річний мільярдер Азім Премджі є головою глобальної компанії з аутсорсингу інформаційних технологій в індійському Бангалорі Wipro Technologies Limited. Нинішня сума його пожертвувань на розвиток IT-технологій в Індії склала 530 мільярдів рупій, що становить близько 7,5 мільярда доларів і майже половину всього стану магната. Компанія Wipro передала благодійного Фонду Премджі кошти в акціях. Фонд багатія займається підтримкою освіти і керує Університетом Азіма Премджі в Бангалорі. Останнім пожертвування його благодійника-мільярдера могло б допомогти відкрити другий університет і «значно збільшити масштаби», - заявили в організації.

ВідеоГоллівудські зірки під виглядом благодійних внесків купували своїм дітям місця в престижних вишах

До скандальної справи причетна героїня серіалу "Відчайдушні домогосподарки" Фелісіті Гаффман та актриса з серіалу "Фул Хаус" Лорі Локлін. Детальніше про скандальну справу та про те, що чекає на зіркових корупціонерів - у сюжеті.  

Голлівудські зірки під виглядом благодійних внесків купували своїм дітям місця в престижних вишах

Загальний статок Премджі, згідно з індексом мільярдерів Bloomberg, становить більш ніж 18 мільярдів доларів. Він був першим індійцем, що підписав «Обіцянку дарування» в рамках кампанії, яку розпочав Уоррен Баффет із Біллом і Меліндою Гейтс. Головною ідеєю цієї кампанії став заповіт на благодійну мету більшої частини своїх багатств.

Премджі жертвував великі суми на благодійність і раніше. За даними Звіту про благодійництво в Індії за цей рік, наданого консалтинговою фірмою Bain & Company та благодійним фондом Dasra, на частку Премджі доводилося 80% всіх "великих пожертв" від найзаможніших індійців. Тільки 2018 року сума пожертвувань склала більше 100 мільйонів рупій (1,4 мільйона доларів США).

Wipro була заснована батьком Премджі 1945 року як виробник олії, а в 1980-х роках перейшла в технологічну індустрію під керівництвом сина її засновника. Відтоді вона перетворилася на одну з найбільших компаній у сфері ІТ-послуг в Індії, з більш ніж 160 тисяч співробітників у всьому світі і тисячами клієнтів в різних галузях промисловості, від авіакосмічної промисловості до роздрібної торгівлі.

Нагадаємо, в березні 2014 року комп'ютерний геній, творець і власник компанії Microsoft Білл Гейтс повідомив, що із загального числа своїх незліченних багатств ні цента не залишить дітям, а заповідає зароблені мільйони на розвиток IT-науки. Найбагатша людина планети, чий особистий статок оцінюється в 76 мільярдів доларів, вирішив майже всі гроші заповісти своєму благодійному фонду. Троє дітей Гейтса повинні будуть заробляти самостійно: "Вони повинні розуміти, що слід працювати і що робота повинна бути важливою", - заявив засновник Microsoft.

ВідеоНевідомий благодійник підкидає мешканцям іспанського села конверти з грішми

Конверти з  сумами від 50 до 100 євро мешканці іспанського села Вільяррам'єль знаходять у поштових скриньках або ж просто під дверима. За тиждень Робін Гуд, як його називають місцеві, підклав гроші 14-ти адресатам.  

Невідомий благодійник підкидає мешканцям іспанського села конверти з грішми

Залиште свій коментар

Вибір редакції