Повернення WannaCry: хакери обійшли блокування вірусу-здирника

Творці вірусу удосконалили його код.

Хакери-творці вірусу WannaCry обійшли блокування його поширення: удосконалили його і випустили нову версію шкідливої програми.

Про це повідомляє Motherboard.

Раніше поширення вірусу вдалося блокувати британському фахівцю з кібербезпеки, який веде твіттер MalwareTechBlog.

Він створив домен з ім'ям iuqerfsodp9ifjaposdfjhgosurijfaewrwergwea.com, назва якого містилася в коді вірусу. Вірус звертався за цією безглуздою адресою і, якщо не отримував відповіді, продовжував заражати інші комп'ютери.

Але, як тільки британський фахівець зареєстрував домен і він став доступний у Мережі, вірус став отримувати від нього відгук, а згідно з закладеним в нього алгоритмом, якщо отримував відповідь — поширення припинялося.

Нагадаємо, в п'ятницю, 12 травня стало відомо про масштабну кібератаку. Лікарні та телекомунікаційні компанії по всьому світу стали жертвами хакерів-здирників. Повідомлялося, що в установ є тільки три дні, щоб відправити компенсацію хакерам. Після цього комп'ютери "поставлять на лічильник": ціна за повернення файлів зросте вдвічі. А якщо жертви хакерської атаки не заплатять протягом семи днів, то втратять своєї файли назавжди.

Крім Росії і Британії, йшлося про такі країни, як США, Китай, Іспанія, Італія. Хакери могли використовували кіберзброю, викрадену в американських шпигунів.

ВідеоСвіт сколихнула найбільша в історії хакерська атака із вірусом-здирником

Залиште свій коментар