Вчені придумали спосіб, як зробити Марс придатним до життя

Вчені придумали спосіб, як зробити Марс придатним до життя

Фото: NASA

За словами вчених, для виживання людей на Марсі потрібно створити штучне магнітне поле.

Британські вчені запропонувала варіант тераформування Марса, тобто перетворення його поверхні та клімату схожими на земні.

Про це розповідає видання Universe Today.

"Тераформування Марса – одна з найвеличніших мрій людства. Марс має багато чого для цього. Його день приблизно такої ж тривалості, як і земний, під його поверхнею багато замерзлої води, і, ймовірно, з часом йому можна буде надати атмосферу, яка придатна для дихання. Але одна з речей, якої йому не вистачає, це сильне магнітне поле", — розповіли вчені.

Науковці запропонували нову ідею створити штучне магнітне поле, яке б могло захистити Марс від сонячного вітру та іонізуючих частинок. Ранній Марс мав щільну, багату на воду атмосферу, але вона поступово виснажувалась без захисту сильного магнітного поля.

За їхніми словами, не можна просто відтворити магнітне поле Землі на Червоній планеті. Наше поле створюється у ядрі Землі, а всередині Марсу ядро ​​менше і прохолодніше.

Для появи магнітного поля навколо планети необхідний сильний потік заряджених частинок усередині (як на Землі) чи навколо планети. Перший варіант не підходить. Але виявляється, можна створити кільце із заряджених частинок навколо Марса завдяки його супутнику Фобосу.

Фобос – один з двох марсіанських супутників, який обертається навколо планети досить близько і здійснює оборот кожні 8 годин.

Команда науковців пропонує іонізувати частинки з  поверхні Фобоса, а потім прискорити їх. Це створить магнітне поле, щоб захистити Червону планету.

Вчені визнають, що це сміливий план і він навіть здається недосяжним, проте вважають, що втілити його в життя з часом буде можливо, адже це дуже важливо для людства.

Нагадаємо, що американський марсохід прислав "листівку" з Червоної планети.

Раніше марсохід Curiosity зазнімкував незвичайні хмари після заходу сонця на Марсі. Зазвичай хмари на планеті з'являються у найхолоднішу пору року. Крім того, вони сформувалися вище та, скоріше за все, містять замерзлий вуглекислий газ.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Космічна Одіссея
Наступна публікація