Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Японські вчені винайшли метод для вільного вибору статі дитини

Дослідникам вдалося впливати на клітини так, щоб активним був лише один з типів сперматозоїдів.

Японські вчені знайшли спосіб, завдяки якому можна буде обирати стать ссавців у разі штучного запліднення.

Про це пише The Guardian.

Дослідники з Університету Хіросіми, що у Японії, навчилися обирати стать потомства тварин. Вони провели експерименти на мишах, що призвели до успішних результатів. Так, дослідникам вдалося впливати на клітини таким чином, щоб активність проявляв тільки один з типів сперматозоїдів - "чоловічий" або "жіночий".

Клітини ссавців містять два типи хромосом: X і Y. У самок всі клітини, разом зі статевими, містять лише Х-хромосоми, а у самців всі клітини, крім статевих, мають хромосоми обох типів. Сперматозоїди можуть містити лише один з типів хромосом.

Якщо яйцеклітина містить тільки X-хромосоми і вона буде запліднена сперматозоїдом першого типу, то клітини плоду будуть містити ХХ-хромосоми. Тобто дитина буде жіночої статі. Якщо запліднити яйцеклітину сперматозоїдом другого типу, то це викличе появу потомства чоловічої статі, з хромосомами XY.

Клітини обох типів виробляються в рівних частках, тому відсоткове співвідношення появи самця чи самки становить 50% на 50%.

Японські біологи винайшли хімічну речовину, яка може знизити рухову активність сперматозоїдів з Х-хромосомами. Вона жодним чином не впливає на їхню життєздатність і здатність до запліднення.

В результаті під час штучного запліднення вчені отримали можливість вибирати "швидкі" або "повільні" сперматозоїди і комбінувати хромосоми двох типів в ембріоні. Так використання сперми "швидкого" типу в 90% випадків призводило до народження самців, а в 81% випадків використання сперми з "повільними" клітинами призводило до народження самок.

Нагадаємо, дихання забрудненим повітрям може нашкодити фертильності чоловіків, зменшивши якість і кількість їхньої сперми. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції