За кілька днів Марс зникне: чи побачать українці унікальну подію

За кілька днів Марс зникне: чи побачать українці унікальну подію

Фото: Associated Press

Надзвичайне видовище, коли Марс сховається за Місяцем, можна буде спостерігати вранці, 8 грудня.

У четвер, 8 грудня, жителі майже всієї північної півкулі Землі стануть свідками унікальної події. Цього дня Марс зникне. Це явище називається покриття.

Про це пише The Guardian.

У четвер приблизно о 6:58 Місяць закриє Марс. Уже від вечора середи наш супутник наближатиметься до Марса на нічному небі. А ближче до сьомої ранку Місяць пройде на небі так, що четверта планета від Сонця зникне для огляду на деякий час.

Покриття Марса триватиме приблизно 1 годину, перш ніж планета знову з'явиться. На території України в цей день схід Сонця відбудеться приблизно о 7:45, тому є шанс побачити покриття Марса.

Але найкраще таке затемнення Місяцем Марса буде видно з території Скандинавії, Ісландії, Гренландії та Канади. Хоча жителі більшої половини північної півкулі мають шанс також добре побачити подію.

8 грудня Марс буде дуже яскравим, адже він відбиватиме максимально можливу кількість світла Сонця. Це пов'язано з його розташуванням у цей день у космосі.

Нагадаємо:

  • 8 листопада частина світу побачила повне місячне затемнення, а наступне очікується 2025 року
  •  25 жовтня Сонце, Місяць і Земля зійшлися в одну лінію. Востаннє така астрономічна подія відбувалася 14 жовтня 2004 року

Як впливає сонячне затемнення на здоров'я людини

Як впливає сонячне затемнення на здоров'я людини

Читайте також:

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
7179
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація