Зміна клімату негативно впливає на пологи - вчені

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Високі температури впливають на вагітних жінок.

Учені Каліфорнійського університету вирахували, що за останні роки на два тижні раніше терміну народилося на 25 тисяч дітей більше, ніж за період 1969-1988 років. Всього американки не доношували дітей 150 тисяч днів щорічно. Дослідження було опубліковане у журналі Nature Climate Change.

Науковці закликають серйозно поставитися до результатів їхнього дослідження. Вони ще точно не знають, як пов'язано підвищення температури повітря з передчасними пологами, але працюють над цим.

"Досить імовірно, що народження раніше терміну вплине на розвиток дитини і буде мати тривалі наслідки для дорослого життя, але необхідні додаткові дослідження, щоб підтвердити це", - каже співробітник Інституту довкілля і сталого розвитку Університету Каліфорнії Алан Баррека.

На його думку, причиною передчасних пологів є спекотна погода, через яку у жінок підвищується рівень окситоцину – гормону, що регулює процес пологів. Або спека викликає стрес серцево-судинний системи, і організм жінки прагне впоратися з цією ситуацією.

Однак, є закономірність, яка вказує на те, що спекотна погода прискорює пологи та скорочує вагітність.

Підвищення температури та теплових хвиль - одна із найясніших ознак зміни клімату, спричиненого людиною: до кінця століття у США буде щороку до 30 додаткових днів, коли температура підніматиметься до понад 30 градусів.

Алан Баррека і його однодумці дослідили 56 мільйонів випадків народження дітей, в декількох округах Сполучених Штатів за останні 20 років. Як виявилося, коли стовпчики термометрів показують більше 32,2 градуса за Цельсієм на 5% збільшується кількість передчасних пологів.

Через підвищення температури можливе зростання кількості пологів раніше терміну в найближчі десятиліття. Якщо зараз одна з двохсот жінок народжує передчасно, то до кінця століття співвідношення складе більше 1:100.

"Це число може здатися невеликим, але це набагато вище, ніж ризик потрапляння в ДТП", - уточнив вчений.

Він додав, що кондиціонування повітря забезпечить матерям захист в спекотні дні, але охолодження таким способом досить енергоємне і доступно жителям не всіх країн.

"Багато сімей зазнають фінансові труднощі, якщо їм доведеться ставити додаткові кондиціонери в період вагітності жінки. Через фінансові труднощі з'явиться стрес, який шкідливий і для матерів, і для їхніх дітей", - пояснив Баррек.

На думку професора акушерства в Королівському коледжі Лондона Ендрю Шеннана, вже давно відомо, що екстремальні температури провокують передчасні пологи, але визначенням природи цього зв'язку ніхто не займався.

"Необхідно зробити ще одне дослідження, але, безумовно, ми повинні допомогти захистити вагітних жінок від високих температур та працювати над причинами зміни клімату", - додав Мітчелл Крамер з кафедри акушерства та гінекології в лікарні Гантінгтон у штаті Ньювелл.

Нагадаємо, раніше журналісти проаналізували, як світ рятується від глобального потепління та яка у цьому роль України. Виявилося, що більшість країн вживають "недостатньо" заходів, які призведуть до глобального потепління на понад 2° C.

Відео Кліматичні зміни: в Еквадорі стрімко тануть два гігантські льодовики

Вони вже втратили половину крижаного покриву. Чимборасо  та Котопахі колись були вулканами, а тепер найвищі гори в країні. Поблизу застиглого кратера у них століттями тримались стратегічні запаси льоду, а значить і питної води. Однак за останні десятиліття ці запаси збіднішали не на жарт, кажуть учені.  

Кліматичні зміни: в Еквадорі стрімко тануть два гігантські льодовики

Залиште свій коментар

Вибір редакції