Байден представив план порятунку економіки США на $1,9 трлн: деталі

Дата публікації
Перегляди
1965
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Байден представив план порятунку економіки США на $1,9 трлн: деталі

Фото: Associated Press

Байден пропонує виділити американським платникам податків по 1,4 тис. доларів.

Обраний президент США Джозеф Байден оприлюднив план щодо відновлення американської економіки, яка суттєво постраждала внаслідок пандемії COVID-19. Він передбачає виділення 1,9 трлн доларів. 

Про це у четвер, 14 січня, повідомляє The Associated Press.

Байден пропонує виділити американським платникам податків по 1,4 тис. доларів фінансової допомоги, таким чином збільшивши розмір виплати до 2 тис. доларів. Окрім того, майбутній американський очільник наполягає на підвищенні мінімальної зарплатні до 15 доларів за годину.

Обраний президент хоче виділити 350 млрд доларів на підтримку місцевої влади на рівні штатів. Його план також передбачає заходи підтримки малого бізнесу, збільшення щотижневої допомоги з безробіття та запровадження мораторію на виселення та стягнення майна до вересня.

У плані пропонується виділити 130 млрд доларів на відновлення роботи шкіл. Окрім того, 50 млрд доларів передбачені на програму тестування населення на COVID-19. Очікується, що такі заходи допоможуть відновити роботу більшості навчальних закладів до кінця перших 100 днів президентства Байдена.

Ще близько 20 млрд доларів Байден хоче виділити на національну програму вакцинації, на додачу до затверджених раніше Конгресом США 8 млрд доларів. Майбутній американський очільник закликав створити в країні центри масової вакцинації та направити мобільні підрозділи у важкодоступні райони.

Є також пропозиція збільшити інвестиції у генетичне секвенування, щоби допомогти відстежувати нові штами вірусів, зокрема найбільш заразні варіанти, виявлені у Великій Британії та Південно-Африканській Республіці.

Озвучений Байденом план вже підтримали спікерка Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі, а також лідер меншості в Сенаті Чак Шумер.

Наприкінці грудня чинний президент США Дональд Трамп підписав проєкт бюджету на 2021 рік в розмірі 2,3 трлн доларів, який включає виділення 900 млрд доларів на підтримку американської економіки в умовах пандемії COVID-19. Він такж передбачав стимулювальну виплату для американців в розмірі 600 доларів.

Нагадаємо, що Дональд Трамп став першим президентом за всю американську історію, якому двічі оголосили імпічмент.

У середу, 13 січня, Палата представників висловила недовіру поки ще чинному главі держави, звинувачуючи у заклику до заколоту проти уряду США під час захоплення Капітолія 6 січня. Рішення підтримали 232 конгресмени: 222 демократи та 10 республіканців. Це також найбільша підтримка імпічменту серед членів рідної партії президента за всю американську історію.

Тепер слово за Сенатом, який збереться не раніше 19 січня, хоча новообраний Джо Байден і закликає зібратися верхню палату Конгресу позачергово. Водночас 20 січня відбудеться інавгурація Джо Байдена, і Дональд Трамп втратить свої президентські повноваження. 

Разом з експертами ТСН.ua розбирався, чи може Дональд Трамп постати перед судом через події 6 січня, та яку країну він залишає своєму наступнику Джо Байдену. Детальніше - за посиланням

Вже відомо, хто співатиме на церемонії присяги Байдена, тим часом Трампу оголосили другий імпічмент

Вже відомо, хто співатиме на церемонії присяги Байдена, тим часом Трампу оголосили другий імпічмент

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Джо Байден - 46-й президент США
Дата публікації
Перегляди
1965
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація