ЦВК зняла з виборчих перегонів Клюєва

Дата публікації
ЦВК зняла з виборчих перегонів Клюєва

Експосадовець протягом останніх п'яти років не проживав на території України.

Щойно Центральна виборча комісія ухвалила рішення зняти з виборів в одномандатному виборчому окрузі №46 на Донеччині соратника експрезидента-втікача Віктора Януковича Андрія Клюєва. За зняття з реєстрації проголосували всі члени ЦВК.

Про це з ЦВК передає журналістка ТСН Валерія Ковалінська.

Скасування реєстрації Клюєва аргументували тим, що, за даними СБУ, він виїхав за межі території України 2014 року. Після того офіційні пункти перетину кордону не перетинав. Свідки держохорони експрезидента-втікача-Віктора Януковича засвідчили, що Клюєв супроводжував колишнього главу держави під час його втечі до Росії. У грудні 2016 року Клюєв брав участь у засіданнях суду в Москві. А ось листи міжнародною поштою, які надсилали слідчі до Донецька, до Клюєва так ні разу не дійшли. Адвокати й сам Клюєв просили інформувати його за адресою у Московській області.

ЦВК одноголосно скасувала реєстрацію Андрія Клюєва кандидатом у ОВО № 46 Аргументи скасування реєстрації Клюєва...

Опубліковано Олександром Клюжевим Середа, 3 липня 2019 р.

ЦВК скасувала реєстрацію кандидатів в народні депутати України Клюєва А.П. та Шарія А.А. 3 липня відбулось чергове...

Опубліковано Центральна виборча комісія - Central Election Commission of Ukraine Середа, 3 липня 2019 р.

Нагадаємо, спочатку ЦВК відмовила в реєстрації Клюєва. Це було 23 червня. Там пояснили, що він не проживав на території України протягом останніх п'яти років, як того вимагає законодавство.

Потім Ліберальна партія України, яка висунула Клюєва кандидатом у нардепи, подала до суду. Дійшли до Верховного суду України - той ухвалив рішення, аби ЦВК повторно переглянула документи Клюєва. Проте прямої вказівки його реєструвати не було.

У ЦВК ж зазначили, що, по суті, Верховний суд, відкинув усі докази щодо того, що Клюєв останні п'ять років не проживав на території України. Тому 2 липня ЦВК, мовляв, була змушена зареєструвати Клюєва кандидатом у нардепи. Після цього активізували силові структури, які й надали достатню кількість доказів непроживання Клюєва на території України протягом останніх п'яти років.

Варто зазначити, що раніше представник Ліберальної партії, від якої висунули Клюєва, заявив, що останні 5 років високопосадовець часів правління Януковича Клюєв проживає у Донецьку, тому підстави його не реєструвати відсутні.

Служба безпеки України

ЦВК готова переглянути рішення про реєстрацію Клюєва та Шарія

ЦВК готова переглянути рішення про реєстрацію Клюєва та Шарія

 

Наступна публікація