Клімкін розповів, як "відшив" Лаврова на "нормандському форматі"

Українець порадив росіянину тримати про собі поради стосовно законів, які мають ухвалювати в Києві.

У Берліні на зустрічі міністрів закордонних справ країн "нормандського формату" говорили про питання безпеки на Донбасі та проведення на непідконтрольних територіях виборів. Ці теми були головними в дискусії, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Керівник українського МЗС Павло Клімкін нагадав про день народження Надії Савченко. І принагідно закликав звільнити всіх заручників, утримуваних Росією.

Певного прогресу вдалося досягнути стосовно безпекових питань. Місія спостерігачів ОБСЄ отримає нові додаткові інструменти для спостереження, буде встановлене додаткове обладнання, в неї має з'явитися більше можливостей щодо фіксації режиму тиші.

Німецький міністр закордонних справ назвав ці домовленості, які ще мають запрацювати, значним погресом. А от щодо проекту закону про місцеві вибори на непідконтрольних територіях досягти компромісу не вдалося.

"Сказав пану Лаврову, що ми самі повністю здатні написати українське законодавство і не потребуємо жодних порад в контексті того, як це буде написано і які принципи до цих законів будуть закладені", - прокоментував переговори керівник вітчизняної дипломатії.

ВідеоПро що домовилася "Нормандська четвірка"

"Безпека з одного боку, де ми зробили певний прогрес, і політичний процес з іншого боку, де нам не вдалося досягти прориву. Тому я кажу, що результат дуже змішаний, але я радий, що Київ і Москва готові працювати тісніше для утримання режиму тиші. Я знаю, що на сході Украіни безпека – це не все, але без безпеки немає нічого", - доповнив німецький колега Франк-Вальтер Штайнмаєр.

В оглядачів уже склалося враження, що головну лінію переговорів вдалося повернути в бік питання припинення вогню і безпеки – це пріоритетне питання для України. Щоправда, серйозної розмови про делегування озброєної поліцейської місії ОБСЄ на Донбас не відбулося.

Натомість питання про вибори повністю відійшло на задній план. Жодного слова про їх проведення вже цього літа не звучало. Про дату наступної зустрічі міністрів також не домовлялися.

Тим часом політологи кажуть, що крах мінського процесу може призвести до зняття санкцій з Росії. Бо досі продовження антиросійських санкцій були чітко прив'язані до повної реалізації мінських домовленостей. Але на переговорах тема санкцій проти Росії не згадувалася в порядку денному.

Кореспондент ТСН Наталія Фібріг

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: