Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Конституційний суд відкрив провадження щодо люстрації

Відповідне провадження розглянуть за поданням ВСУ.

Конституційний суд України відкрив нове провадження щодо конституційності норм закону "Про очищення влади" за поданням Верховного суду України від 25 грудня 2015 року. Про це повідомляє "Громадський люстраційний комітет".

У поданні ВСУ просить визнати неконституційними положення ч. 3 ст. 4 закону "Про очищення влади", які передбачають застосування люстраційної заборони до особи у разі неподання нею у визначені строки заяви, передбаченої процедурою перевірки, та у разі повідомлення нею в заяві про застосування цих заборон.

На думку ВСУ, зазначені положення суперечать гарантованому праву на рівний доступ до державної служби. Підставою для конституційного подання названо ухвалу Окружного адмінсуду Києва, яку прийнято у справі за позовом екс-керівника Головного управління Міністерства доходів і зборів в АР Крим Олександра Кондрашова стосовно скасування наказу про його звільнення.

Відповідно до інформації з офіційного реєстру, який веде Міністерство юстиції, до Кондрашова було застосовано люстраційні заборони 16 березня 2015 року.

За даними Громадського люстраційного комітету, Кондрашов був у списку посадовців, чиї майнові декларації та люстраційні заяви приховували у ДФС.

У комітеті зазначають, що ВСУ посилається на проміжний висновок Венеційської комісії щодо закону "Про очищення влади", а не на остаточний, які суттєво різняться.

Як відомо, закон "Про очищення влади" набув чинності 16 жовтня 2014 року. Відповідно до нього, зокрема, у державних, правоохоронних, судових органів не можуть працювати посадовці, які перебували на вищих посадах за президента Віктора Януковича і заплямували себе корупцією чи іншими порушеннями.

Пленум Верховного суду двічі (17 листопада 2014 та 16 березня 2015) просив КС дати оцінку цьому закону. Просили скасувати люстрацію і 47 нардепів "Опозиційного блоку".

11 квітня Громадський люстраційний комітет направив до СБУ, Генпрокуратури та поліції заяви з вимогою притягнути суддів КС до відповідальності через порушення закону "Про запобігання корупції" під час розгляду люстраційного закону.

Залиште свій коментар

Вибір редакції