Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Луценко озвучив обставини, які перешкоджають екстрадиції Саакашвілі

Наразі триває передекстрадиційна перевірка.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив про наявність обставин, які перешкоджають екстрадиції екс-голови Одеської ОДА Міхеіла Саакашвілі до Грузії.

Про це повідомляє Інтерфакс.

"Не дивлячись на те, що клопотання отримало Міністерство юстиції, передекстрадиційна перевірка - це функція органів прокуратури. Після повернення нелегальним способом пана Саакашвілі на українську територію, ми почали проведення цієї перевірки", - сказав Луценко.

Він зауважив, що ця перевірка повинна встановити, чи дійсно Сааакашвілі підозрюється або обвинувачується у Грузії в скоєнні особливо тяжких злочинів і чи є обставини, які перешкоджають екстрадиції.

"Попередньо, я вважаю, що такі обставини існують, оскільки пан Саакашвілі після нелегального перетину українського кордону подав документи на адресу міграційної служби МВС, що згідно з нашими міжнародними зобов'язаннями перешкоджають його екстрадиції", - пояснив генпрокурор.

За його словами, всі обставини будуть ретельно вивчені і покладені в основу відповіді Міністерства юстиції, така процедура займе ще кілька тижнів.

Фотогалерея Саакашвілі розповів, де ночував після зникнення з готелю у Львові (3 фото)

Нагадаємо, Саакашвілі позбавили громадянства наприкінці липня, коли він був за межами України. Сам політик повернувся 10 вересня. Він в'їхав на територію України через КП "Шегині", що у Львівській області, хоча збирався зробити це через КП "Краковець". Кордону він дістався автобусом та перетнув його незаконно разом із 60-ма особами. Деякі з них застосовували силу щодо прикордонників. Суд визнав політика винним у незаконному перетині українського кордону та зобов'язав заплатити 3400 гривень штрафу плюс судовий збір близько 300 грн. 

Міністерство юстиції України отримало запит від прокуратури Грузії на арешт і видачу Саакашвілі. У Грузії політик звинувачується за чотирма кримінальними статтями. Йому загрожує до 11 років позбавлення волі. 

ВідеоМіхеїл Саакашвілі під АП вимагає надати всі необхідні йому для суду документи

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції