Луценко озвучив обставини, які перешкоджають екстрадиції Саакашвілі

Наразі триває передекстрадиційна перевірка.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив про наявність обставин, які перешкоджають екстрадиції екс-голови Одеської ОДА Міхеіла Саакашвілі до Грузії.

Про це повідомляє Інтерфакс.

"Не дивлячись на те, що клопотання отримало Міністерство юстиції, передекстрадиційна перевірка - це функція органів прокуратури. Після повернення нелегальним способом пана Саакашвілі на українську територію, ми почали проведення цієї перевірки", - сказав Луценко.

Він зауважив, що ця перевірка повинна встановити, чи дійсно Сааакашвілі підозрюється або обвинувачується у Грузії в скоєнні особливо тяжких злочинів і чи є обставини, які перешкоджають екстрадиції.

"Попередньо, я вважаю, що такі обставини існують, оскільки пан Саакашвілі після нелегального перетину українського кордону подав документи на адресу міграційної служби МВС, що згідно з нашими міжнародними зобов'язаннями перешкоджають його екстрадиції", - пояснив генпрокурор.

За його словами, всі обставини будуть ретельно вивчені і покладені в основу відповіді Міністерства юстиції, така процедура займе ще кілька тижнів.

Фотогалерея Саакашвілі розповів, де ночував після зникнення з готелю у Львові (3 фото)

Нагадаємо, Саакашвілі позбавили громадянства наприкінці липня, коли він був за межами України. Сам політик повернувся 10 вересня. Він в'їхав на територію України через КП "Шегині", що у Львівській області, хоча збирався зробити це через КП "Краковець". Кордону він дістався автобусом та перетнув його незаконно разом із 60-ма особами. Деякі з них застосовували силу щодо прикордонників. Суд визнав політика винним у незаконному перетині українського кордону та зобов'язав заплатити 3400 гривень штрафу плюс судовий збір близько 300 грн. 

Міністерство юстиції України отримало запит від прокуратури Грузії на арешт і видачу Саакашвілі. У Грузії політик звинувачується за чотирма кримінальними статтями. Йому загрожує до 11 років позбавлення волі. 

ВідеоМіхеїл Саакашвілі під АП вимагає надати всі необхідні йому для суду документи

 

Залиште свій коментар