Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Луценко у Брюсселі переконував у необхідності імітації вбивства Бабченка

Спецоперація допомогла отримати список 47 осіб, яких також хотіли вбити.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко під час перебування у Брюсселі пояснював, чому було необхідно імітувати убивство російського журналіста Аркадія Бабченка. За його словами, завдяки цьому вдалося отримати список зі 47 осіб, яких також хотіли убити.

Про це Луценко сказав у понеділок, 4 червня, у Брюсселі на заході "Майбутні перпективи України, звіт щодо реформ і подальших кроків" у Фонді імені Конрада Аденауера .

ВідеоВтрата довіри: країни-союзники чекають пояснень щодо фейкової інформації про "вбивство" Бабченка

Напередодні світ сколихнула новина про вбивство антипутінського журналіста Аркадія Бабченка. Вже через добу правоохоронці повідомили, що це була спланована спецоперація, аби затримати замовника, і Аркадій живий. Але поширення фейкової інформації для українського ЗМІ та світу вже обурило ланку країн, тому правоохоронцям ще потрібно довести, що лише таким способом вони могли зупинити вбивство.

Втрата довіри: країни-союзники чекають пояснень щодо фейкової інформації про "вбивство" Бабченка

"Найкраща відповідь нашим західним партнерам - зараз у нас є цей список. Зараз 47 осіб, переважно журналісти, є у більшій безпеці, ніж раніше або якби не було проведено цю операцію", - відповів Луценко на запитання кореспондента DW, чи брав він до уваги небезпеку втрати довіри Україною серед партнерів на Заході.

"Чесно кажучи, я не очікував такої велетенської хвилі солідарності. Але навіть якби я знав про масштаб цієї хвилі, ми би вирішили так само. Бо ми повинні захистити 47 людей, які зараз живі. І пан Бабченко - 48-й живий", - зазначив український генпрокурор.

Другою причиною спеціальної операції було бажання отримати інформацію про замовника, наголосив Луценко. "Так, ми отримали інформацію. Тепер ми знаємо про російського замовника. Це - таємниця слідства, але повірте мені, що ми тепер знаємо більше про цього замовника та його зв'язки в Україні", - додав генпрокурор. Він вважає отримання списку та інформації щодо замовника "хорошою ціною за таку імітацію вбивства".

Генпрокурор також заявив, що за останні 2,5 роки було проведено імітації у 31 справі - переважно, аби отримати інформацію щодо замовника. "Ми не унікальні. У Франції, США, Німеччині та інших країнах такі спеціальні операції під час розслідування також можливі, їх роблять час від часу. Чому ми це робили частіше, ніж інші? Бо у нас війна", - сказав він.

Нагадаємо, увечері 29 травня поліція України повідомила про те, що у Києві застрелили відомого російського журналіста Аркадія Бабченка. Менше доби потому голова СБУ Василь Грицак розповів про спецоперацію свого відомства з імітації убивства журналіста задля порятунку Бабченка від замаху.

Залиште свій коментар

Вибір редакції