МВФ висунув Україні нові умови для отримання траншу

Основний акцент у новому меморандумі зроблено на пенсійну реформу.

Міжнародний валютний фонд висунув Україні нові умови для отримання четвертого траншу і опублікував новий текст меморандуму про співпрацю.

Україна розраховує вже до кінця 2016 року отримати ще один транш розміром 1,3 млрд дол. від МВФ за програмою EFF, передає видання "Апостроф".

Для цього країні необхідно провести пенсійну реформу, оптимізувати систему виплат житлових субсидій та виробити механізм підвищення тарифів на газ і опалення - всі ці умови містяться в оновленій версії меморандуму про співпрацю з МВФ.

Основна частина нових вимог МВФ пов'язана з пенсійною реформою. У фонді вимагають зміцнити пенсійне законодавство, яке наразі складається з двох десятків окремих документів.

До кінця грудня цього року Україна повинна прийняти закон, який би передбачав поступове підвищення пенсійного віку (але вік для виходу на пенсію не зазначений в документі).

У законодавстві також потрібно передбачити скорочення підстав для дострокового виходу на пенсію та посилення підстав для отримання мінімальної пенсії.

Інші вимоги до реформи - єдиний принцип пенсійного забезпечення без надання пільг для будь-яких професій (крім військових); розширення бази для внесків у систему соціального забезпечення; справедливий податковий режим для пенсій; більш тісна зв'язка між пенсійними внесками і розміром пенсії, що має, своєю чергою, стимулювати громадян декларувати свої реальні доходи; скасування спецпенсій і створення умов для запровадження накопичувальної системи пенсій; передача до держбюджету фінансування категоріальних надбавок до трудових пенсій.

Ще одна вимога - необхідно до кінця жовтня ввести тимчасовий механізм коригування тарифів на газ та опалення на щоквартальній основі, на випадок, якщо тарифи відхиляються від рівня повного покриття імпортної вартості газу на 10% або більше.

До кінця жовтня Кабінет міністрів повинен затвердити та опублікувати перелік державних підприємств, визначивши, які з них залишаться в держвласності, які будуть приватизовані, а які – ліквідовані.

До кінця цього року повинні бути прийняті законодавчі зміни для більш прозорої приватизації.

Також необхідно, щоб високопоставлені чиновники подали електронні декларації про своє майно за 2015 рік, і щоб до цих даних був забезпечений вільний доступ на єдиному веб-сайті.

До кінця вересня уряд має подати до парламенту законопроект про обіг сільськогосподарських земель і прийняти закон, що посилює норми Цивільного процесуального кодексу та Господарсько-процесуального кодексу щодо внутрішніх транзакцій і арешту банківських рахунків.

В кінці листопада 2016 року, відповідно до умов меморандуму, парламент повинен прийняти законодавство про Національне антикорупційне бюро України (НАБУ), яке отримає широкий спектр повноважень, що дозволяє не залежати від інфраструктури інших відомств.

Також МВФ дав свій прогноз розвитку економіки України до 2021 року, згідно з яким зростання ВВП України в 2017 році може скласти 2,5%, в 2018 – 3%, в 2019 – 3,5%, у 2020 2021 роках – 4%.

Частина меморандумом між Україною та МВФ from tsnua

Нагадаємо, Україна отримала кошти третього траншу МВФ у розмірі еквіваленту 1 млрд доларівст. Як повідомлялося раніше, хоча сума кредиту в 1 мільярд євро менше, ніж Україна планувала отримати з самого початку, рішенням МВФ у нашій країні задоволені.

Тому що завдяки цьому Україна зможе отримати ще 600 мільйонів доларів кредиту від Єврокомісії. А також розміщувати Євробонди під гарантії уряду США. В НБУ сподіваються до кінця року отримати ще 1,3 мільярда доларів кредиту.

Залиште свій коментар

Наступна публікація