Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
МЗС Франції привітало погодження "формули Штайнмаєра"

Зараз створені умови для зустрічі у Парижі глав держав та урядів "нормандської четвірки", вважають у відомстві.

Міністерство закордонних справ Франції привітало погодження так званої "формули Штайнмаєра".

Про це йдеться у заяві французького зовнішньополітичного відомства, оприлюдненій 2 жовтня, передає "Укрінформ"

"Франція вітає досягнення, які були забезпечені проведеними упродовж попередніх тижнів інтенсивними переговорами у так званому нормандському форматі між Францією, Німеччиною, Україною і Росією", – заявляє МЗС Франції.

У відомстві додали, що зараз створені умови для зустрічі у Парижі глав держав та урядів "нормандської четвірки", щоб досягти прогресу у врегулюванні конфлікту на сходу України.

"Конструктивна атмосфера дискусій у "контактній групі" за участі Росії, України, ОБСЄ та представників непідконтрольних районів, які зустрілися учора у Білорусі, призвела до значного прогресу в імплементації Мінських домовленостей", – йдеться у заяві.

Нагадаємо, 1 жовтня учасники Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з урегулювання на Донбасі погодили так звану "формулу Штайнмаєра", яка була запропонована у 2015 році тодішнім главою МЗС Німеччини, нинішнім президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром.

Президент України Володимир Зеленський скликав терміновий брифінг, на якому пояснив, що тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, відомий, як закон про особливий статус Донбасу, почне діяти на постійній основі за умови, коли на цій території відбудуться місцеві вибори, проведені згідно з Конституцією та законодавством України. Ще однією умовою є публікація звіту ОБСЄ, що вибори відбулися за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів.

Увечері 1 та 2 жовтня у Києві та великих містах відбулися акції протесту. Вони мали на меті висловити незгоду з імплементацією "формули Штайнмаєра".

Відео Франція підкреслила прогрес у виконанні мінських домовленостей завдяки "формулі Штайнмаєра"

Допоки в українському парламенті вирують пристрасті навколо "формули Штайнмаєра", представники "нормандської четвірки" поспішають привітати офіційний Київ із прийняттям важливого рішення та першими кроками до встановлення миру на Донбасі і налагодження стосунків із сусідкою-агресоркою.  

Франція підкреслила прогрес у виконанні мінських домовленостей завдяки "формулі Штайнмаєра"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції