"Плану "Б" бути не може", - Лавров про реалізацію Мінських угод щодо Донбасу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Глава МЗС РФ "формулу Штайнмаєра" назвав компромісом.

Завершення війни на Донбасі можливе за умови виконання Мінських домовленостей.

Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, передає "Інтерфакс".

"Плану "Б" (щодо реалізації Мінських угод) бути не може. Мінські угоди - це база, на якій повинно все вибудовуватися. Якщо вже бути конкретним, то "формула Штайнмаєра" - це вже компроміс порівняно з початковим текстом Мінських угод, схвалених Радою Безпеки ООН. Початковий текст припускав: спочатку закон про особливий статус і фіксація його в Конституції, а потім проведення виборів", - зазначив Лавров в інтерв'ю "Першому каналу".

Міністр також висловив свою думку щодо виборів на окупованій території Донбасу.

"Річ природна, коли людина йде на виборчі дільниці за когось голосувати, вона хоче знати, які конкретно повноваження цей кандидат буде мати, якщо його оберуть. Коли обговорювалася необхідність виконати цю послідовність, то колишній президент України Петро Порошенко на "нормандському форматі" сказав, що він не може надати особливий статус, тому що він не знає, кого вони оберуть. Це вже абсолютно конфронтаційний, контрпродуктивний, а головне антиправовий підхід", - сказав глава МЗС РФ.

Тодішній міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр запропонував компромісну формулу.

"Тобто закон буде ухвалений і набере чинності на тимчасовій основі в день виборів, коли закриються дільниці, а на постійній основі - коли ОБСЄ підтвердить у своєму остаточному звіті, що вибори були чесними і справедливими. Тому ніяких відходів від базових принципів Мінських угод, включаючи амністію, особливий статус, закріплений у Конституції, розведення сил і засобів, повне відновлення економічних зв'язків, зняття блокади, яка повністю суперечила Мінським угодами. Це все залишається незмінним, без цього нічого не вийде", - сказав Лавров.

Відео Підписана угода за "формулою Штайнмаєра" не нова – раніше її пункти озвучував Порошенко

Її пункти озвучував тодішній глава української держави Петро Порошенко ще три роки тому, одразу після минулих переговорів у "нормандському форматі" в Берліні. Ті перемовини Порошенко оцінював схвально і перелічував такі самі позиції, які були узгоджені напередодні.    

Підписана угода за "формулою Штайнмаєра" не нова – раніше її пункти озвучував Порошенко

Нагадаємо, 1 жовтня учасники Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з урегулювання на Донбасі погодили так звану "формулу Штайнмаєра", яка була запропонована у 2015 році тодішнім главою МЗС Німеччини, нинішнім президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром.

Президент України Володимир Зеленський скликав терміновий брифінг, на якому пояснив, що тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, відомий, як закон про особливий статус Донбасу, почне діяти на постійній основі за умови, коли на цій території відбудуться місцеві вибори, проведені згідно з Конституцією та законодавством України. Ще однією умовою є публікація звіту ОБСЄ, що вибори відбулися за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів.

Увечері 1 та 2 жовтня у Києві та великих містах відбулися акції протесту. Вони мали на меті висловити незгоду з імплементацією "формули Штайнмаєра".

Відео Три тисячі людей на Майдані мітингували проти введення "формули Штайнмаєра"

Були без партійних прапорів, винятково із синьо-жовтими та червоно-чорними. Вимагали скасувати використання "формули Штайнмаєра" в мінських переговорах. Та, мовляв, загрожує українському суверенітету, вигідна Росії і є по суті капітуляцією. Із Майдану Незалежності демонстрація рушила до Офісу президента. Протестувальники виголосили свої вимоги і заявили про створення штабу супротиву капітуляції.    

Три тисячі людей на Майдані мітингували проти введення "формули Штайнмаєра"

 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції