НАБУ передало СБУ справу щодо Холодницького - Ситник

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Ситник оскаржуватиме рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів стосовно керівника САП.

Національне антикорупційне бюро України передало розслідування справи щодо керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратри Назара Холодницького до СБУ.

Про це в ефірі "Громадського" розповів директор НАБУ Артем Ситник.

За його словами, коли інформація про розслідування щодо Холодницького стала публічною, була створена слідча група Генпрокуратури, до якої входили детективи НАБУ.

"На жаль, нас з цієї групи вже викинули. Передали справу в СБУ, частину справи, і фактично зараз ми до цього розслідування не маємо жодного відношення", - сказав Ситник.

Він також зазначив, що оскаржуватиме рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, яка вирішила не звільняти з посади Холодницького.

"Я буду оскаржувати рішення КДКП, і прохальна частина буде сформована таким чином, щоб все ж таки скасувати це рішення", — сказав директор НАБУ.

Ситник вважає рішення КДКП обґрунтованим у частині підтвердження порушень, проте не погоджується з обраними санкціями. Комісія визначила для Холодницького лише догану.

"Мені здається, що це абсолютно неспівмірна міра покарання за ті порушення, які встановлені комісією. Я до останнього сподівався, що КДКП прийме справедливе рішення", — сказав Ситник.

Ситник не вважає ситуацію з Холодницьким протистоянням.

"Насправді це ніяке не протистояння. Ми не робили якихось емоційних заяв щодо прокурорів. Але система, яка працює зараз, не здатна до самоочищення. Це не протистояння, це — реакція на дії людини в певній ситуації. На мою думку, хлопці з НАБУ спрацювали професійно. Не було голослівних заяв. Ми розуміли, що потрібно дати певний фактаж. Ми його зібрали і передали. Але нема ніякого протистояння, це робота", - сказав директор НАБУ.

Ситник також сказав, що не спілкувався з Холодницьким після рішення комісії прокурорів.

Нагадаємо, 26 липня Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів залишила на посаді Холодницького, притягнула його до дисциплінарної відповідальності та наклала стягнення у вигляді догани. Підставою для розгляду справи стали скарги на антикорупційного прокурора від імені директора НАБУ Артема Ситника та генерального прокурора Юрія Луценка. У своїх скаргах вони посилаються на записи, зроблені в кабінеті Холодницького, на яких керівник САП незаконно радив, як поводитися на допитах фігурантам кримінальних проваджень НАБУ, інформував їх про перебіг розслідувань, а також надавав незаконні вказівки прокурорам та порушував норми етики щодо спілкування з підлеглими.

30 липня Холодницький пішов у відпустку на півтора місяці. Отримав майже півмільйона гривень відпускних.

ВідеоІз доганою, але при посаді. Комісія прокурорів відмовилася звільняти Холодницького

Комісія прокурорів відмовилася звільняти керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького. Усунути чиновника вимагали два відомства - НАБУ та ГПУ. Після місячного прослуховування Холодницького в кабінеті йому закидають передавання інформації підозрюваним у корупції, тиск на свідків, колег та суддів. Утім, заслухавши звинувачення, рада прокурорів обмежилася доганою Холодницькому. 

Із доганою, але при посаді. Комісія прокурорів відмовилася звільняти Холодницького

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції