ПАРЄ готує дві резолюції за підсумками обговорення України

Дипломати сподіваються на збереження жорсткої позиції відносно агресії РФ.

Український день у Раді Європи відзначився не лише політичними питаннями, а й культурною дипломатією. У ПАРЄ підготували спеціальну виставку під назвою "50 відкриттів, які Україна подарувала світові", йдеться в сюжеті ТСН.16:45.

Серед інших там згадуються авіатор Ігор Сікорський, а також українці, які були долучені до створення кінематографічної системи IMAX. Ця виставка – приклад "культурної дипломатії", яка дуже гарно спрацьовує на мультинаціональних зібраннях.

ВідеоСьогодні у ПАРЄ знову обговорюють українське питання

Також у ПАРЄ виступали колишній політв'язень Геннадій Афанасьєв і колишній полонений так званої "ДНР" Володимир Жемчугов. Вони розповідали про катування, яке щодо них застосовували росіяни та підконтрольні їм бойовики. У ПАРЄ також згадували затримання Романа Сущенка у Москві. Очікується, що за підсумками дня буде схвалено дві резолюції ПАРЄ щодо України. Дипломати сподіваються, що організація підтвердить свої позиції щодо Криму та Донбасу, а також закличе Росію звільнити всіх політичних в'язнів.

Українське питання одне з найголовніших у ПАРЄ вже другий день поспіль. У вівторок президент Франції Франсуа Олланд заявив проте, що спочатку треба провести місцеві вибори, а вже потім Україна може займатися кордоном з Росією. В українській делегації по-різному сприйняли цю заяву. Його виступ назвали прикладом того, як можно довго і нудно говорити ні про що.

Загалом, відносини з Росією стали чи не найголовнішим питанням осінньої сесії ПАРЄ. Росію згадують і контексті недотримання прав людини, і конфлікту на сході Україні, і щодо бомбардувань сирійського міста Алеппо, яке зараз на межі повного знищення. Водночас у ПАРЄ кажуть, що відстуність російської делегації не сприяє діалогу і лунає все більше закликів повернути російських парламентарів у залу.

Кореспондент ТСН Євгенія Руденко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: