Глава ПАРЄ хоче повернути делегацію Росії до зали

Наразі РФ перебуває під санкціями консультативного органу Ради Європи.

Представників Росії необхідно повернути до пленарної зали Парламентської асамблеї Ради Європи.

Таке офіційне прохання висловив президент асамблеї Педро Аграмунт, відкриваючи осінню сесію ПАРЄ, передає Європейська правда.

"Ситуація, коли Росія відсутня на асамблеї, не на користь нікому — ані Росії, ані асамблеї, ані комусь із інших 46 країн", — сказав він.

Аграмунт також поскаржився на опір окремих сил, які проти зняття обмежень з представників Російської Федерації.

"Ви знаєте, що я здійснив кроки для відновлення стосунків з РФ. Я робив це відкрито, повідомляючи про це керівників груп. Я часто бачив, що деякі групи заважають діалогу, але ми маємо йти вперед. Виключення будь-кого з наших обговорень не допомагає на шляху до прогресу", — наголосив очільник ПАРЄ.

ВідеоУкраїна поскаржилася в ПАРЄ на нелегітимність виборів до Держдуми в Криму

Крім того, він пообіцяв, що й надалі працюватиме над поверненням Росії до асамблеї. Аграмунт також закликав інших політиків долучитися до нього.

"Ми домовилися, що керівники політичних груп обговорять цю ситуацію. Я хотів би, щоби ми всі обговорили це питання", — зазначив він.

Однак, за словами президента органу Ради Європи, це зовсім не означає, що про порушення з боку Росії більше не слід говорити: "Діалог не повинен підривати наші принципи".

Нагадаємо, делегація Росії перебуває під санкціями ПАРЄ через анексію Криму і війну на сході України. Росіяни не мають права брати участь у місіях спостереження за виборами, бути доповідачами, а також представниками організації в інших європейських структурах. Крім того, асамблея позбавила росіян права голосувати на засіданнях.

24 червня Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи ухвалило декларацію про спільні цінності з РФ і про необхідність руху назустріч. Пізніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що він надзвичайно здивований і розчарований декларацією.

Згодом Україна заявила, що буде бойкотувати свою участь у Парламентській асамблеї Ради Європи, якщо будуть визнані повноваження російської делегації в цій організації, незважаючи на вибори в Держдуму на території окупованого Криму.

У неділю, 9 жовтня, з'явилася інформація, що у ПАРЄ збираються прийняти ультиматум Росії.

Однак, згодом стало відомо, що в асамблеї цього не зроблятьадже згідно з ультиматумом організація повинна змінити правила своєї роботи.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: