Посол України в ООН розповів про дивну поведінку Чуркіна

Дипломат очікував від росіянина більш виваженої і професійної позиції.

Оцінна місія ООН на Донбасі таки потрапила на окуповані бойовиками території. Ватажки незаконних збройних формувань дуже неохоче, але пропустили її працівників, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Тепер її звіт очікують у Раді Безпеки ООН, де Україна провела перший місяць як повноправний член.

"Місія побувала на окупованій території на сході України. Ми мали нагоду почути думки з іншої сторони. Там заявили, що для них небажана жодна додаткова присутність і вони не допустять до себе нікого, окрім спостерігачів ОБСЄ. Візит місії відбувся і це добре, адже нагляд потрібен по обидва боки", - пояснив постійний представник України в ООН Володимир Єльченко.

Участь України у роботі Радбезу, на думку дипломата, є додатковим важелем, котрий допоможе зупинити війну на сході.

"Така річ, як організація візиту Ради Безпеки на Донбас, хоча це ще далеко від реалізації, але ми б ніколи цього не досягли, якщо б ми не були в Раді Безпеки", - пояснив він.

Єльченко визнає, що багато у питанні про вирішення конфлікту залежить від РФ. І скористатися колишніми зв'язками, набутими за роки перебування послом у Москві, вкрай непросто.

"Так, ми спілкуємося, хоча навряд чи це можна назвати дружнім спілкуванням. Окрім "здрасьтє — до свіданія" нічим це не закінчується. Я, відверто кажучи, очікував не те, що б більш відвертого, але скажімо, хоч трішки позитивнішого ставлення. Інколи виглядає дивно, коли підкреслюється якась дистанція між нами. Причому це відбувається з його, а не з моєї ініціативи", - розповів Єльченко про свій досвід роботи з постпредом Росії в ООН Чуркіним.

Як повідомлялося, наприкінці січня Україна запропонувала обговорити в Радбезі ООН заяву Путіна про Донбас.

Нагадаємо, що раніше президент РФ Володимир Путін заявив, що кордон між РФ і Україною в радянські роки провели "довільно" і "необґрунтовано", а включення Донбасу до складу України назвав "маячнею".

Кореспондент ТСН Андрій Васильєв

ВідеоУ лютому Рада Безпеки очікує звіту спецмісії ООН на Донбасі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: