Рада з другої спроби взялась за законопроект про реінтеграцію Донбасу

Нардепи почали розгляд законопроектів Порошенка про реінтеграцію Донбасу.

Верховна Рада почала розгляд законопроектів, внесені президентом України Петром Порошенком, про реінтеграцію Донбасу.

Зранку у парламенті було зареєстровано 370 депутатів, на момент голосування за включення до порядку денного проекту закону про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях - вже 343.

З другої спроби депутатам вдалося включити законопроект до порядку денного, "за" проголосували 232 депутатів.

Водночас за включення до порядку денного проекту закону про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей проголосували 253 нардепи (з 359 у залі).

Після голосування голова ВР Андрій Парубій оголосив перерву у засіданні.

Зазначимо, доповідати про законопроекти секретар Ради національної безпеки і оборони будуть Олександр Турчинов та нардеп Оксана Сироїд, співдоповідачем також є голова Комітету з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський.

Нагадаємо, напередодні президентський законопроект щодо реінтеграції Донбасу було подано до парламенту. Зокрема, документом визначаються тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях. Проект закріплює пріоритетність виконання безпекових положень Мінських домовленостей. За фізичними та юридичними особами зберігається право власності та інші речові права на майно, у тому числі на нерухоме майно, включаючи земельні ділянки, що розташовані на тимчасово окупованих територіях.

Законопроект визначає, що Україна не несе відповідальності за протиправні дії Росії як держави-агресора, її збройних сил, інших військових формувань та окупаційної адміністрації на тимчасово окупованих територіях. 

Трохи згодом до Ради Порошенко подав другий законопроект по Донбасу, який дозволить ввести миротворчу місію ООН та зберегти міжнародні санкції. Документ пропонує тимчасово, на строк, що закінчується через один рік з дня набрання чинності Законом України "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей", запровадити особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. 

При цьому в "Опозиційному блоці" законопроект розкритикували. Юрій Бойко назвав його таким, що буде відокремлювати Донбас від України. Також не підтримали законодавчу ініціативу представники Кремля. У терористичних "ЛНР" та "ДНР" заявили, що  "ухвалення цього законопроекту означає лише одне - Україна вибирає війну".

Своєю чергою Посольство США підтримало ініціативу про подовження дії особливого статусу окупованих територій. 

Залиште свій коментар